Haber Detayı
08 Eylül 2019 - Pazar 12:42 Bu haber 2244 kez okundu
 
İstanbul Havalimanı YOTEL'de en çok konaklayanlar kim?
İstanbul Havalimanı'nda hizmet veren dünyanın en büyük terminal oteli YOTEL Genel Müdürü Bora Göymen doluluk oranlarını açıkladı.
OTEL HABER Haberi
İstanbul Havalimanı YOTEL'de en çok konaklayanlar kim?

İstanbul Havalimanı'nda hizmet veren dünyanın en büyük terminal oteli YOTEL Genel Müdürü Bora Göymen doluluk oranlarını açıkladı. 

 

Otelin hizmet vermeye başladığı ilk günden bu yana doluluk oranlarını sürekli arttırdığını, otelin dış hatta biletli yolcuların konaklayabildiği hava ve biletsiz yolcuların da giriş yapabildiği kara tarafı olarak iki bölümde toplam 471 odada hizmet verdiğini belirten YOTEL Genel Müdürü Bora Göymen  "Kara tarafında doluluklarımız yüzde 75'lere ulaştı, hava tarafında ise yüzde 115'lere geldi. Bunun en temel sebebi hava tarafında saatlik satışlar yapabilmemiz. Minimum 4 saatlik şekilde oda satışı yapabiliyoruz. Özellikle transit yolcular ve iş amaçlı kısa süre ülkemize gelen yolcular hava tarafındaki odalarımızda çok ciddi bir trafik oluşturuyor." dedi.

 

YOTEL misafirlerinin çoğunluğunun yabancılardan oluştuğunu kaydeden Göymen şunları kaydetti:

 

"YOTEL'i en çok ABD'li ve İngiliz yolcular tercih etti. Misafirlerimizin yüzde 25'ini Amerikan ve İngilizler oluşturuyor. Daha sonra sırasıyla Almanlar, Ruslar, Ukraynalılar, Fransızlar ve İtalyanlar takip ediyor. Kara tarafında Türk müşterimiz yüzde 10'luk bir pay alıyor. İstanbul'un merkezinde çıkabilecek fırsatlar konusunda gözümüz açık. Şehir merkezine bir otel açmayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra Bodrum ve Çeşme gibi tatil beldelerine girme hedefimiz var. Şu anda havalimanının yakınında herhangi bir otel bulunmuyor, bu nedenle de ciddi avantajlarımız var."

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İstanbul, Havalimanı, YOTEL'de, en, çok, konaklayanlar, kim?,
Yorumlar
Haber Yazılımı