Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 13:29 Bu haber 1135 kez okundu
 
İstanbul Havalimanı YOTEL'de hedef aynı odayı birden fazla satmak
İstanbul Havalimanı Yotel'de 4 saatlik konaklama 80 euro, duş almak ise 15 euro.
OTEL HABER Haberi
İstanbul Havalimanı YOTEL'de hedef aynı odayı birden fazla satmak

Dünyanın en büyük havalimanı oteli olarak İstanbul Havalimanı'nda açılan 451 odalı Yotel'de günlük ve saatlik olarak satılan odaların dört saatlik fiyatlı 80 eurodan başlıyor. Otelde sadece duş almanın fiyatı ise 15 euro. Açıldığı günden bu yana dünyada büyük ilgi gören ve dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğini taşıyan İstanbul Havalimanı, dünyanın en büyük havalimanı oteline de ev sahipliği yapıyor.

 

İstanbul Havalimanı’nda açılan otele yoğun ilgi olduğunu söyleyen Yotel İstanbul Havalimanı Genel Müdürü Bora Göymen, "Bizim için çok heyecanlı bir proje. Türkiye’ye ilk girişimiz. Dünyanın en büyük havalimanında biz kendi açımızdan en büyük otelimizi açtık. Terminal içinde bulunan bu şekilde hem hava tarafında hem kara tarafında 451 tane odası olan başka bir otel yok. Kolaylıkla buna dünyanın en büyük havalimanı oteli olduğunu söyleyebiliriz" dedi.

Otele ilginin yoğun olduğunu ve beklentinin üstünde talep aldıklarını söyleyen Göymen, "Şu anda bulunduğumuz yer otelin hava tarafında pasaport kontrolünden sonra olan kısım. 174 odaya sahibiz. Burada saatlik satışları var. Minimum dört saatlik satışları var. Şu anda sizlerinde bildiği gibi otelcilik tamamen taleple alakalı. Fiyatlar sürekli değişken olmakla beraber şu andaki başlangıç fiyatımız 80 euro. Dört saatin üstünde kaldığınız her saat başına bir miktar fazla ödüyorsunuz. Saatlik sattığımız için otelin doluluk oranı 100 de yüzleri geçmiş durumda. Tabii taleple alakalı daha da fazla olacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Saatlik satılan odaları günde beş kez satabileceklerini söyleyen Göymen, "Bizim amacımız aynı odayı günde 2 veya 3 kere satabilmek. Bu bile çok zor, ama bu şekilde çalışıyoruz. Bunu yapabildiğimiz zaman zaten size 100 de 200 doluluğu vermiş oluyor. Bu da çok büyük bir başarı. Kara tarafında da 277 odamız var. Oranında genelde gecelik sistem üzerine kurulmuş bir sistemi var. Fakat orada da ihtiyaç dahilinde 4 saatten başlayarak saatlik odaya da kabul ediyoruz. Kara tarafında doluluk oranı şu an yüzde 50- 60’larda. Tahminim bayramdan sonra hem yolcu sayısında ki artışla, hemde uçak sayısında ki artışla rakamların istediğimiz yere geleceğini düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

Otel’de sadece oda hizmeti vermediklerini isteyen 15 euro karşılığında yolculara sadece duş imkanı sunduklarını söyleyen Göymen, "Amacımız normal havalimanı dışında bir otelin getirdiği tüm hizmetleri yolcularımıza sunmak. Fakat yolcu profilinden dolayı terminal ve havalimanı yolcusunun hizmetleri farklı. Biz de onlara yönelmek istedik. Öncelikli olarak saatli satış. Longe hizmeti veriyoruz. Burada belli zamanlarda kalınıp, internetinize bağlandığınız yemeğinizi yediğiniz bir hizmet veriyoruz. Airport Longe kısmını da veriyoruz. Duş imkanlarımız var. Sadece duş yapabiliyorlar. Sadece bulunduğumuz Longe girebiliyorlar veya sadece konaklayabiliyorlar. Bir duşun maliyeti 15 euro. Duşa yolcuların ilgisi çok iyi" açıklamalarında bulundu.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İstanbul, Havalimanı, YOTEL'de, hedef, aynı, odayı, birden, fazla, satmak,
Yorumlar
Haber Yazılımı