Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 14:05 Bu haber 623 kez okundu
 
İşte Bayram tatili sonrası uçak bileti fiyatları!
Bayram tatili sonrası yolcuların yüzünü güldürecek fiyatlara yaklaşıldı.
TÜRKİYEDEN Haberi
İşte Bayram tatili sonrası uçak bileti fiyatları!

9 günlük Ramazan bayram tatilinde havayolu şirketleri yüzde 90'lara ulaşan doluluk oranlarıyla sefer yaparken, özellikle tatilciler, Antalya ve Bodrum havalimanlarına akın etti. Kara ulaşımının güçlükle sağlandığı bayram sezonlarında önceden bilet alanlar daha şanslıydı. Ancak biletleme işlemini sona bırakanlar 750 liraya varan ücretlerle karşılaştı.

 

Bayram tatili sonrasında ise fiyatlar yeniden normale inmeye başladı. İstanbul-Antalya uçuşu için ortalama bilet ücretleri tek yönde 150 TL ortalama ile satışta iken, İstanbul Bodrum Milas arası ise bu ortalamanın biraz daha aşağısında tek yön 120 TL civarında.

 

Öğrencilerin çoğu 14 Haziran sonrası için biletleme yaparken, bu yoğunluk yaz tatili bilet satışlarında fazla bir değişikliğe sebep olmadı. İstanbul kalkışlı uçuşlarda gözle görülür bir yoğunluk ise 23 Haziran İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerden hemen sonra başlıyor. Özellikle 24 Haziran’dan itibaren ciddi bir yoğunluk söz konusu. Şu anda ortalama bilet ücretleri tek yön İstanbul-Antalya ortalama 400 TL civarında.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İşte, Bayram, tatili, sonrası, uçak, bileti, fiyatları!,
Yorumlar
Haber Yazılımı