Haber Detayı
29 Ağustos 2019 - Perşembe 15:16 Bu haber 2576 kez okundu
 
İşte İstanbul'da 24 saat çalışacak hatlar!
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, toplu taşıma araçlarının gece çalışmasıyla ilgili bir açıklama yaptı.
GÜNCEL Haberi
İşte İstanbul'da 24 saat çalışacak hatlar!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, toplu taşıma araçlarının gece çalışmasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Cuma ve cumartesi geceleri 6 metro hattında hizmet verileceğini söyleyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 24 İETT hattında da gece saferleri yapılacağını, ulaşımda çift bilet kullanılacağını açıkladı.

 

Ekrem İmamoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre; 30 Ağustos'tan itibaren geçerli olacak uygulamada M1A, M1B, M2, M4, M5, M6 metro hatları ile 24 İETT hattı 24 saat ulaşıma açılacak. Gece tarifesi 00.30-05.30 arası geçerli olacak. Metroda gece seferleri cuma ve cumartesi günleri yapılacak. 

 

Gece seyahatinde tarife değişikliğinin söz konusu olduğunu söyleyen İmamoğlu "Bu saat diliminde ulaşımdan faydalanan yolcular çift tarife basarak gece seyahat etme imkanı olacak. Bir hizmet olarak gördüğümüz için maliyetine bakmaksızın böyle makul bir çözüm bulundu. Bakış açımız her zaman daha iyisi ne olabilir. Böyle bir yönetim anlayışında her zaman daha iyisi mümkün. Geri gitmeyeceği kesin. Resmi tatillerde de aynısı olacak, insanların yoğun seyahat ettiği zamanları seçiyoruz" diye konuştu.

 

24 saat hizmet verecek metro hatları şunlar:
 

M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı

M1B Yenikapı-Kirazlı

M2 Yenikapı-Hacıosman

M4 Kadıköy-Tavşantepe

M5 Üsküdar-Çekmeköy

M6 Levent-Boğaziçi Üniversitesi/Hisarüstü

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İstanbul Gece Ulaşımı, İstanbul Gece Hatları, İETT
Yorumlar
Haber Yazılımı