Haber Detayı
27 Ağustos 2019 - Salı 12:16 Bu haber 1966 kez okundu
 
Karabağlar Yaylası doğa harikası olmaktan çıkıyor! MTA çalışmalara başladı
Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi'nde doğa harikası olarak bahsettiği Muğla'nın Karabağlar Yaylası'nda, MTA tarafından taşkömürü aramak için sondaj çalışması başlatılıldı.
GÜNCEL Haberi
Karabağlar Yaylası doğa harikası olmaktan çıkıyor! MTA çalışmalara başladı

Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi'nde doğa harikası olarak bahsettiği, düz arazida olma özelliği ile dünyaca ünlü Muğla'nın Karabağlar Yaylası'nda, MTA tarafından taşkömürü aramak için sondaj çalışması başlatılıldı.

 

3'üncü Derece Doğal Sit Alanı'nda bulunması nedeniyle izinsiz çivi dahi çakılması yasak olan yaylada, Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü tarafından taşkömürü araması için sondaj çalışmaları başlatıldı. Yöre halkı, sondaj çalışmalarına tepki gösterdiFacebook'taki hesabından sondaj çalışmalarına tepki gösteren 
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Osman Gürün yaptığı paylaşımda "Muğlamızın kıyıları için canla başla mücadele ederken, kömür arama bahanesiyle coğrafi özellikleri ile emsalsiz olan Karabağlar Yayla'mıza da göz dikildiğini öğreniyoruz. Ülkemizin tüm güzelliklerine yapılan haksızlıklara karşı olduğumuz gibi Menteşe ilçemizin yüreği Karabağları korumaya tüm gücümüzle devam edecek, serinliği ve güzellikleri ile nam salan yaylamızın kömürle anılmasına asla izin vermeyeceğiz" dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karabağlar Yaylası, Osman Gürün, Muğla Karabağlar Yaylası
Yorumlar
Haber Yazılımı