Haber Detayı
04 Ağustos 2019 - Pazar 22:15 Bu haber 2460 kez okundu
 
Kız Gibi Off Road ellerinin çamuruyla her yerde
Yaklaşık 2 yıl önce Kız Gibi Off Road Kulübü'nü kuran ev hanımı ve çalışan kadınlar, çocuklarıyla geldikleri yarışlarda erkek rakipleri gibi pistlerde mücadele ediyor.
YAŞAM Haberi
Kız Gibi Off Road ellerinin çamuruyla her yerde

Yaklaşık 2 yıl önce Kız Gibi Off Road Kulübü'nü kuran ev hanımı ve çalışan kadınlar, çocuklarıyla geldikleri yarışlarda erkek rakipleri gibi pistlerde mücadele ediyor. Son olarak Kız Gibi Off Road tarafından Bilecik'in Bozüyük ilçesinde düzenlenen offroad gösterisi büyük ilgi gördü.

Türkiye'de ilk defa bir kadın offroad kulübü tarafından düzenlenen, tüm organizasyonu Kız Gibi Off Road Kulübü tarafından yapılan ve Bozüyük'te ilk kez gerçekleştirilen etkinlikle ilgili bilgi veren Kulüp Başkanı Handegül Turunç "Dernek olarak yapılanmamız 2 sene önce bitmesine rağmen topluluğumuz yaklaşık 10 yıldır faliyetler yapıyor. Bilecik Bozüyük'te düzenlediğimiz bu etkinlik bölgede yapılan ilk etkinlik. Türkiye'nin hemen her tarafından hem offroad kulüplerinden katılımcılar var, hem de bölge halkından ve dışardan gelen yoğun bir izleyici kitlesi var. Biz aslında buna kendi aramızda yarış değil, parkur denemeleri diyoruz. Düzenlediğimiz parkurlarda araçlarımız devriliyor ama izlemeye gelenler heyecana, maceraya doyuyor. Şu an 26 kişiyiz. Türkiye'nin her ilinde temsilcimiz var. Hep söylediğimiz gibi Elimizin hamuruyla burada çamurlarda yüzüyoruz." diye konuştu.


Küçük çaplı kazaların da yaşandığı ancak gerek araçlarda gerekse parkurda tüm güvenlik önlemlerinin alınmış olmasından dolayı hiç bir problemin yaşanmadığı, araçların çamura saplandığı ve izleyenlerin heyecan dolu dakikalar yaşadığı parkurda 6'sı kadın 20 sürücü, katılımcılardan tam not aldı.

Toplam 6 kadın sürücünün katıldığı, Düzce Safari ve OffRoad Kulübü'nün de (Düsof) destek verdiği etkinlikte kadınlar klasmanda Kız Gibi OffRoad ekibinden Meltem Varıçlı ve copilotu Seda Duman ikinci olurken, Zonguldak Safari OffRoad Kulübü'nden Sezen Gürsoy ve copilotu Doğancan Gürsoy birinci oldu.

Kaynak: (TurMed) - Turizm Medya PR Editör:
Etiketler: Kız Gibi OffRoad, Kız Gibi, OffRoad, Kız Gibi OffRoad Bzüyük, Handegül Turunç
Yorumlar
Haber Yazılımı