Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 16:35 Bu haber 1036 kez okundu
 
KKTC'den Rumlara Maraş çağrısı! İsteyen yerleşsin, isteyen satsın
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, Türk tarafının yönetiminde açılması için çalışma başlatılan Kapalı Maraş ile ilgili açıklamalarda bulundu.
GÜNCEL Haberi
KKTC'den Rumlara Maraş çağrısı! İsteyen yerleşsin, isteyen satsın

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, Türk tarafının yönetiminde açılması için çalışma başlatılan Kapalı Maraş ile ilgili açıklamalarda bulundu. KKTC Başbakanı Ersin Tatar, Kıbrıs Rum tarafına, "İsteyen mülklerine yerleşebilecek, dönmek istemeyen satabilecek" çağrısı yaptı.

 

Kapalı Maraş açılımının Ankara'dan büyük destek gördüğünü, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde Kapalı Maraş’a ilişkin davalar açıldığını, çünkü bölgenin kapalı olması nedeniyle eski sahiplerinin mallarına gidemediğini belirtten Başbakan Tatar şöyle devam etti; “Bu nedenle tazminat isteniyor. Orası mademki KKTC sınırları içerisinde, bu açılımla isteyen geri dönecek, isteyense malını satacak. Biz de tazminat sorunundan kurtulacağız.”

 

Gazimağusa ile Kapalı Maraş’ın iç içe olduğunu belirten Tatar,  "Bölgenin açılmasıyla KKTC yeni bir yaşam alanı kazanacak. KKTC, bir turizm markası olan Maraş’la turizmde yeni bir potansiyel kazanacak” dedi.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kapalı maraş, KKTC Maraş, Maraş, KKTC Turizm, KKTC Tur, KKTC otel
Yorumlar
Haber Yazılımı