Haber Detayı
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 10:29 Bu haber 1412 kez okundu
 
Kopya Otel çetesi çökertildi!
Otellerin internet sitelerini birebir kopyalayan siber çete Muğla İl Jandarma Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonla çökertildi.
OTEL HABER Haberi
Kopya Otel çetesi çökertildi!

Otellerin internet sitelerini birebir kopyalan siber çete Muğla İl Jandarma Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonla çökertildi.

 

Yaz sezonu ve Bayram tatilini fırsat bilen dolandırıcılar atağa kalkarken, fiyatı yüksek oteller de kötü niyetli kişilerin radarına girdi.

 

Hürriyet'ten Burak Coşan'ın haberine göre, hemen her yıl turizm sezonunun başlamasıya gündeme gelen otellerin internet sitelerini birebir kopyalayarak, tatile gitmek isteyenleri dolandıranların sayısında teknolojik gelişmelere ve turizm sozununda yaşanan hareketlilik ile birlikte büyük bir artış yaşanıyor. Konu ile ilgili son dolandırıcılık haberi ise Muğla’dan geldi. 10’dan fazla otelin internet sitesini kopyalayarak birçok kişiyi mağdur eden siber çete, Muğla İl Jandarma Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonla çökertildi.

 

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkan Yardımcısı Tunç Batum genel müdürlüğünü yaptığı Hilton Dalaman Sarıgerme'nin internet sitesinin de kopya otel çetesi tarafından taklit edilğini söyledi. Batum, “Bu durumu Muğla İl Jandarma Müdürlüğü’ne bildirdik. Operasyon yaklaşık 1 yıl sürdü. Geçtiğimiz günlerde de noktalandı. Operasyon neticesinde 11 kişi mahkemeye sevk edildi. İki kişi tutuklandı. Çete üyesi 1 kişi de Hollanda’da aranıyor. Bölgede bulunan 10’dan fazla otelin internet sitesi siber çete tarafından kopyalandı. Yaklaşık 500 bin TL’lik haksız kazanç elde ettiler. Bunlar sadece bizim bildiklerimiz. Çetenin hesaplarına da el konulduğu için dolandırılan kişilerin büyük bir kısmı parasını geri alabilecek” dedi. 

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Otel internet sitesi, Otel rezervasyon, Kopya otel, Sahte rezervasyon
Yorumlar
Haber Yazılımı