Haber Detayı
04 Haziran 2019 - Salı 15:02 Bu haber 1926 kez okundu
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ilk halk plajı Bodrum'da açıldı
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ilk halk plajını Bodrum'da Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy açtı.
TÜRKİYEDEN Haberi
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ilk halk plajı Bodrum'da açıldı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bodrum'un Kumbahçe Mahallesi Tavşanburnu mevkiinde Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ait ilk halk plajının açılışını yaptı. 15 dönümlük devlete ait hazine arazisi üzerine kurulan alanda yaklaşık bin kişi denizin keyfini Bakanlığın plajında sürecek.

 

Yaklaşık 3 milyon liraya mal olan plajın açılışını Bakan Mehmet Nuri Ersoy, Bakan Yardımcıları Özgül Özkan Yavuz ile Nadir Alpaslan, AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, daire müdürleri, siyasi ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile birlikte yaptı.

Açılışı yapılan plajda incelemelerde bulunan Bakan Ersoy, Türkiye'de turizmde yükselişin olduğunu ifade ederek "Geçen yıldan itibaren turizmde hem hedefleri yükselttik ve hem de hizmette kaliteyi arttırdık. Amacımız konaklama turizminin 81 ilde yapılmasını sağlamak. Turizm bölgelerinde turizmin yoğun yapıldığı bölgelerde yerel halkın da yararlanacağı bazı uygulamaları hayata geçirmeye başladık. Halk plajları da bu uygulamalardan biri" dedi.

Bodrum ve Çeşme'nin ardından tüm Türkiye'de açılacak

Ersoy, ilk plajlarını Bodrum ve Çeşme'ye açtıklarını belirterek, "Halk plajlarının ilkini Bodrum'da bugün açtık. Her yıl 4-5 tane ilave ederek ihtiyaç duyulan bölgelerde yapmaya devam edeceğiz. Halk plajları bölgedeki emsallere göre çok daha makul fiyatlarda hizmet verecek. Bodrum ve Çeşme halkına hayırlı olsun diyorum. Önümüzdeki yıllarda Muğla, Aydın ve Antalya ve ilçelerinde de bu sistemi yaygınlaştırmaya devam edeceğiz, halkımızın bu ihtiyaçlardan yararlanmasını sağlayacağız" şeklinde konuştu.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kültür, ve, Turizm, Bakanlığı'nın, ilk, halk, plajı, Bodrum'da, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı