Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 16:58 Bu haber 345 kez okundu
 
Los Angeles'ta seyahat acentalarına İstanbul Havalimanı tanıtıldı
Turizm sektöründe faaliyet gösteren seyahat acentası yetkilileri her açıdan İstanbul Havalimanı hakkında bilgilendirildi.
GÜNCEL Haberi
Los Angeles'ta seyahat acentalarına İstanbul Havalimanı tanıtıldı

Türk Hava Yolları'nın Türkiye Cumhuriyeti Los Angeles Başkonsolosluğu ile gerçekleştirdiği etkinlikte turizm sektöründe faaliyet gösteren seyahat acentası yetkilileri hem açılan İstanbul Havalimanı hakkında bilgilendirildi hem de THY'nin ABD ve Amerika kıtasında gerçekleştirdiği faaliyetler ile ilgili bilgi aldı. 

 

Los Angeles Başkonsolosu Can Oğuz etkinlikte yaptığı konuşmasında, Türkiye turizminin giderek arttığını ifade ederek binlerce yıldır günümüze kalanların yanı sıra, Türkiye'nin çok kültürlü yapısı ile tarihten gsatronomi turizmine birçok alanda gelen turistlerin ilgilerini karşılayabilecek olduğunu belirtti. Örnek olarak İstanbul'u gösteren Oğuz "İstanbul'un bütün bu çeşitlilik ve farklı kültürlerin bir arada olması ile bugün küresel bir kozmopolit şehirdir" dedi.

Oğuz, sözlerinin sonunda tüm konuklara Türkiye'yi ziyaret etmelerini söyleyerek, "Gelin ve kendi gözlerinizle görün" dedi.


İstanbul Havalimanı ve THY'nin dünyadaki konumu hakkında bilgi veren THY Los Angeles Genel Müdürü Ersen Engin "Sizlere yeni evimize hoş geldiniz demek isterim. Nisan ayında Türk Hava Yolları taşınmayı tamamladı. İstanbul Havalimanı şu an dünyadaki en büyük havalimanı. Havacılığın yeni merkezi. Yeni havalimanı doğu - batı, kuzey - güney arasında bulunuyor ve bulunduğu nokta nedeni ile dünya genelindeki havacılık içinde devasa bir büyüme potansiyeli gösteriyor" dedi.


Konuklara İstanbul Havalimanı hakkında hazırlanmış videolar gösterilerek, havalimanının kapasitesi ile havalimanında yolculara sunulan konaklama ve servis hizmetleri ile ilgili videolar gösterildi. Sunumun ardından ise Türk şefler tarafından hazırlanan ve Türk mutfağının örneklerini içeren kuru patlıcan dolmasından, baklavaya uzanan bir menü ikram edildi.


Gecenin sonunda konuklara THY tarafından hazırlanmış birer hediye paketi verildi.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Los, Angeles'ta, seyahat, acentalarına, İstanbul, Havalimanı, tanıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı