Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 14:08 Bu haber 2034 kez okundu
 
Mahmut Tanal'dan TESKOMB'a 5 yıldızlı otel tepkisi
Genel başkanlığını AKP eski Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül’ün yaptığı Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’ne (TESKOMB) bağlı ESGİMTAŞ A.Ş. firmasının 22 - 26 Eylül tarihleri arasında Kıbrıs’ta 5 yıldızlı otelde eğitim semineri düzenleyecek olması tepki çekti.
GÜNCEL Haberi
Mahmut Tanal'dan TESKOMB'a 5 yıldızlı otel tepkisi

Genel başkanlığını AKP eski Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül’ün yaptığı Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’ne (TESKOMB) bağlı ESGİMTAŞ A.Ş. firması tarafından 22-26 Eylül tarihleri arasında Kıbrıs’ta 5 yıldızlı otelde eğitim semineri düzenlenecek olması tartışmanın fitilini ateşledi. 

 

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal tepkisini ESGİMTAŞ’ın seminer duyurusunu Twitter hesabından paylaşarak dile getirdi. Tanal paylaşımında:

 

“Esnaf borcu yüzünden bir bir kepenk indirirken, esnafın finansman ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan TESKOMB'un firması, Kıbrıs’ta 5 yıldızlı, kumarhanesi olan otelde seminer düzenliyor. Seminer için Türkiye'de hiç sosyal tesis, salon yok muydu? 4 gece 5 gün gel keyfim gel!” ifadelerine yer verdi.

 

CHP’li vekil Tanal’ın paylaştığı TESKOMB’un iştirak şirketi ESGİMTAŞ’ın duyurusunda, “Şirket tarafından düzenlenen eğitim semirenlerinin 80’incisinin 22 Eylül 2019 ile 26 Eylül 2019 tarihleri arasında 4 gece 5 gün konaklamalı olarak, 5 yıldızlı Kıbrıs Concorde Luxury Resort & Casıno’da düzenleneceği” belirtiliyor.

Üyelere gönderilen duyuru metninde, “Bu seminerde, Kooperatif Başkan, Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Personellerine yönelik Kooperatif mevzuatı ve kredi uygulamalarına ilişkin eğitimin yanı sıra yazılımı TESKOMB tarafından yapılan ve tüm kooperatiflerin kullanmakta oldukları, TOKBYS (Teskomb Ortak Kayıt Bilgi Yönetim Sistemi)’nin entegrasyon eğitimi verilecek olup Başkan ve Yöneticilerle birlikte TOKBYS kullanıcısı ilgili personellerin eğitim seminerlerine katılmalarında büyük fayda bulunmaktadır. Seminerimize katılacak kooperatiflerimizin başkan, yönetici, denetici ve personellerinin; eş, çocuk ve misafirleri de ekte sunduğumuz fiyat ve konsept bilgilerine dahil şartlarda katılabilirler” ifadelerine yer veriliyor

 

TESKOMB Genel Başkanı ve AKP eski Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül’ün 1 Kasım seçimlerinde AKP’den Yozgat Milletvekili seçilmesine rağmen TESKOMB Genel Başkanlığı’ndan istifa etmeyip bu görevine devam etmesi, Meclis’te sert tartışmalara neden olmuştu. 2018 Mali Yılı Bütçe Kanunu Tasarısı’nın görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu’nun 14 Aralık 2017 tarihli oturumunda, Akgül kürsüdeyken söze giren CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Akgül’ün hem milletvekili hem de TESKOMB Genel Başkanı olarak görev yapmasını eleştirmişti. Tanal, TESKOMB’un esnaf kredilerinin de “eşe dosta dağıtıldığını” savunmuştu. Tanal’ın “4 ayrı yerden maaş aldığı, milletvekili maaşıyla birlikte aylık gelirinin 75 bin TL olduğu” eleştirisini yönelttiği Abdulkadir Akgül, “Ben kaliteli adamım, 150 alıyorum, ne 75’i be!” cevabını vermişti.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Mahmut, Tanal'dan, TESKOMB'a, 5, yıldızlı, otel, tepkisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı