Haber Detayı
11 Ocak 2020 - Cumartesi 10:31 Bu haber 2254 kez okundu
 
Martı Myra Otel'den açıklama! ''Kredi yapılandırma görüşmelerimiz sürüyor''
Martı Myra Otel'in icradan satışa çıkmasıyla ilgili açıklama yapıldı
OTEL HABER Haberi
Martı Myra Otel'den açıklama! ''Kredi yapılandırma görüşmelerimiz sürüyor''

Martı Grubu'nun Antalya'nın Kemer ilçesindeki 5 yıldızlı Martı Myra Otel'inin özel bir bankaya borcu nedeniyle icradan satışa çıkarıldığı haberleri üzerine açıklama yapıldı.

 

Uzun yıllar Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası'nın da başkanlığını yapan iş insanı Halit Narin'in temelini attığı Martı Grubu'ndan kredilerin yapılandırılmasıyla ilgili açıklama yapıldı. Martı Grubu, kredilerin yapılandırılmasıyla ilgili Denizbank ile görüşmelerin sürdüğünü ve çok kısa bir süre içerisinde olumlu neticeleneceğini umduklarını belirtti.

 

Martı Otel İşletmeleri ve Martı GYO adına yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

''MARTI* MRGYO** MARTI OTEL İŞLETMELERİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)

18.12.2019 tarihli açıklamamızda belirtilen icraen satışı istenen bir taşınmazımıza ilişkin, bugün 10.01.2020 tarihi itibariyle gerek Denizbank A.Ş. ve Deniz Faktoring A.Ş gerekse Şirketimiz ve Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından satışın ertelenmesi konusunda İstanbul 10. İcra Müdürlüğü'ne yazılı başvuruda bulunulmuştur.

Şirketimiz ve Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından Denizbank A.Ş. ve Deniz Faktoring A.Ş.'den kullanılmış olan finansal tablolarımızda yer alan kredilerimizin yeniden yapılandırmasına ilişkin protokol görüşmeleri devam etmektedir.


Gelişmeler tam ve zamanında kamu ile paylaşılacaktır.''

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Martı Myra Otel, kemer otelleri, kemer martı otel, icradan satılık otel
Yorumlar
Haber Yazılımı