Haber Detayı
24 Ağustos 2019 - Cumartesi 13:44 Bu haber 2126 kez okundu
 
Milyon dolarlık o projede yıkım başladı
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Bodrum’da kıyı ve koylarda incelemelerde bulunmasının ardından milyon dolarlık projelerin kaçak olan kısımlarına kepçeler ve dozerler girdi
OTEL HABER Haberi
Milyon dolarlık o projede yıkım başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Bodrum’da kıyı ve koylarda incelemelerde bulunmasının ardından milyon dolarlık projelerin kaçak olan kısımlarına kepçeler ve dozerler girdi.

 

Sabah saatlerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri, Bodrum Belediye ekipleri, jandarma ve yıkım ekibi Küçükbük Mahallesi Çetilli burnunda bulunan 330 villanın, 1 otelin bulunduğu projedeki kaçak yapıları yıkmaya geldi. 

The Bo Viera projesi Küçükbükü Mahallesi Çeteli burnunda bulunan denize sıfır 154 bin metrekarelik arazide 330 villa ve bir otel olarak 2016 yılı Şubat ayından inşa edilmeye başlanmıştı. Bodrum Belediyesi tarafından 8 kez mühürlenen ve 200 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen projeye tepki gösteren bölge sakinleri onaylanan imar plan değişikliklerinin iptali için dava açtı. Muğla 2. İdare Mahkemesi 18 Temmuz 2018'de aldığı kararla, plan değişikliğinde kamu yararı olmadığını belirterek yürütmeyi durdurdu. Proje sahibi firma itiraz etti ve istinaf mahkemesine başvurdu. Üst mahkeme Haziran 2019'da verdiği kararda, Muğla 2. İdare Mahkemesi’nin verdiği kararı iptal etti. 

 

Yapılan denetimler sonucunda Yalıkavak Mahallesi'nde 425 konut 1 otel, Gündoğan Mahallesi'nde 90 odalı otel ve 330 konut, Göltürkbükü Mahallesi'nde 166 konut 1 otel, Gümbet Mahallesi'nde 131 konut ve Yalıçiftlik Mahallesi'nde 400 adet konutta imar planına aykırılıklar tespit edildi. Bin 611 konut, 4 otel inşaatı durdurulmuş, kaçak olan binaların yıkımı için 1 ay müddet verilmişti.

Kaynak: (YHS) - Yerel Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Bo Viera Bodrum, The Bo Viera, Bodrum Otel
Yorumlar
Haber Yazılımı