Haber Detayı
20 Temmuz 2019 - Cumartesi 20:05 Bu haber 2082 kez okundu
 
Milyonlar vize almak için sırada! O şehirden kaçan kaçana
Dünyada milyonlarca insanın hayalini süsleyen, gidenin tekrar tekrar bulunmak istediği bir şehir. Silikon Vadisi'ne ev sahipliği yapan bu görkemli şehir günden güne halkını kaybediyor.
DÜNYADAN Haberi
Milyonlar vize almak için sırada! O şehirden kaçan kaçana

Dünyada milyonlarca insanın hayalini süsleyen, gidenin tekrar tekrar bulunmak istediği bir şehir. Silikon Vadisi'ne ev sahipliği yapan bu görkemli şehir günden güne halkını kaybediyori

 

Redfin isimli araştırma şirketi tarafından yapılan bir araştırmaya göre ABD'nin en çok insan kaybeden şehri San Francisco oldu. 2017'nin son çeyreğini kapsayan ve 500 kişi arasında yapılan ankete katılanların yarısı şehri terk etmek istediğini belirtti. 

 

Araştırmaya katılanların verdiği cevaplara göre, bu kaçışta en büyük sebep yıllardır büyüyen bir sorun haline gelen yükselen ev fiyatları. Milyonların hayalini süsleyen şehirde fiyatlar o kadar çığrından çıkmış durumdaki yıllarını bu şehirde geçirenler bile şehirden bir an önce ayrılmak istediğini belirtiyor

Şehirde 1.5 milyon dolardan düşük bir fiyatla orta halli bir ev bulmak neredeyse imkansız hala geldi. Bununla birlikte şehrin biraz arkasına örneğin Sacramento bölgesine gidildiğinde bu fiyatın katbekat düşük seviyelerinde ev alınabiliyor, kiralar da hayli uygun. Şehirde hemen her şey aşırı pahalı olduğundan yıllık geliri 300 bin doların altında olanların milyonların hayalini süsleyen şehirde rahat bir yaşam sürmesi pek de mümkün görünmüyor. 

 

Bu görkemli şehirde bulunan evlerin sadece yüzde 12'si uygun fiyatlarla kiralanıyor veya satılıyor.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: ABD Vizesi, ABD'de yaşam, San Francisco, San Francsico yaşam, vize
Yorumlar
Haber Yazılımı