Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 11:30 Bu haber 2577 kez okundu
 
Moskova’ya virüslü hasta ile uçan uçaklar listesinde THY uçağı da var!
Mart ayı içerisinde Moskova’ya farklı Avrupa şehirlerinden uçan bazı uçaklarda koronavirüslü hastalar olduğu bildirildi ve aynı uçuşta olan yolcular uyarıldı.
GÜNCEL Haberi
Moskova’ya virüslü hasta ile uçan uçaklar listesinde THY uçağı da var!

Mart ayı içerisnde Moskova’ya farklı Avrupa şehirlerinden uçan bazı uçaklarda koronavirüslü hastalar olduğu bildirildi ve aynı uçuşta olan yolcular uyarıldı.

 

15 Mart tarihinden İstanbul’dan Moskova’ya TK 419 sefer sayısı ile uçan Türk Hava Yolları (THY) uçağında da hasta saptandığı bildirildi ve bu uçakta bulunanlardan acilen sağlık birimleri ile iletişim kurmaları istendi.

 

Moskova Belediyesi’nin resmi haber sitesinde, resmi koronavirüs takip merkezinin açıklamalarına dayanarak verilen haberde, Moskova'da 6 yeni vakanın saptandığı, hastalar arasında bir bebeğin de olduğu bildirildi. Yapılan açıklamaya göre, testleri pozitif çıkan bu hastalar  iki yolcu uçağıyla Moskova’ya gelenler arasından çıktı. Bu iki seferin ayrıntıları şöyle:

 

9 Mart 2020 Aeroflot SU 2381 Cenevre-Moskova uçuşu ve 15 Mart 2020 tarihli TK 419 İstanbul-Moskova uçuşu.

 

Açıklamada, “Eğer siz ya da yakınlarını bu seferlerden biriyle uçtuysa, eve doktor çağırmaları ya da 103 numaralı acil yardım-ambülans telefonunu aramaları gerekiyor. Bu kişilerin sokağa çıkmamamaları ve sağlık kuruluşlarına gitmemeleri isteniyor. Çağrı sonrası sağlık görevlileri kendileri gelerek sağlık kontrolü ve test yapacaklar” denildi.

 

Haberde, virüs tespit edilen yolculardan kaçının hangi uçakta olduğu belirtilmezken, internetteki açık veriler, TK 419 İstanbul-Moskova seferinin İstanbul Havaalanı’ndan 00.25’te olduğunu, o tarihte 2 dakika rötarla 00.27’de kalktığı ve Moskova Vnukovo Havaalanı’na 02.50’de indiğini gösteriyor.

 

THY’nin bu uçağı ile Moskova’ya gelen yolcuları vakit geçirmeden kendilerini karantinaya almaları ve yetkilileri durumdan haberdar etmeleri gerekiyor.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: THY Moskova, istanbul moskova uçak, moskova uçak, rusya uçak, thy rusya
Yorumlar
Haber Yazılımı