Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 20:56 Bu haber 2522 kez okundu
 
Nikahsız çiftlere otel odası ayarlayan uygulamalar patlama yaptı
Evlilik dışı cinselliğin tabu, gençlerin evlenene dek aileleriyle birlikte yaşamasının gelenek olduğu Hindistan'da evlenmek zorunda kalmadan cinsellik yaşamak isteyen çiftlere otel odası ya da daire bulan uygulamalar büyük rağbet görüyor.
DÜNYADAN Haberi
Nikahsız çiftlere otel odası ayarlayan uygulamalar patlama yaptı

Evlilik dışı cinselliğin tabu, gençlerin evlenene dek aileleriyle birlikte yaşamasının gelenek olduğu Hindistan'da evlenmek zorunda kalmadan cinsellik yaşamak isteyen çiftlere otel odası ya da daire bulan uygulamalar büyük rağbet görüyor.

 

Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesinin en kalabalık ikinci şehri Mumbai'nin sahilinde her akşam trafik sıkışıklığına sırtlarını dönmüş kendilerine mahremiyet alanı yaratmış çiftlerden esinlenen genç girişimciler bu duruma çare buldu. Fransız haber ajansı AFP, Hindistan'da nikahsız çiftlerin otel arayıp rezervasyon yaptığı akıllı uygulamaların patlama yaptığına dikkat çekti.

 

StayUncle, BreviStay gibi birkaç saat kalacak otel odaları, suitler ya da daire ayarlayan uygulamalar, çok karlı bir piyasaya dönüştü.

 

Başta iş seyahati yapanları hedef aldığını, bunun için saatlik kiralama ücretlerine odaklandığını, ama talep araştırması sırasında çiftlerden gelen yanıtlara bakınca kendisine başka hedef kitlesi belirlediğini anlatan StayUncle kurucusu Sanchit Sethi, uygulamanın  2016 yılında devreye girdiğinde, Hindu milliyetçisi gruplar tarafından kendisini ve ekibini dayaktan geçireceklerine dair tehdit mesajları aldıklarını söyledi. 

 

Bugün StayUncle uygulaması, 45 kentte 800 oteli kapsıyor, yılsonunda bu sayının üzerine 1.500 otelin daha eklenmesi planlanıyor. LGBTQ çiftlere kapılarını açan otellere de erişim sağlayan StayUncle, yeni müşteri çekmek için açtığı YouTube kanalında çekingen çiftlere buluşma tavsiyeleri bile veriyor. 

 

StayUncle ile 2018'de anlaşmaya varan Mumbai'deki Sahar Garden Oteli'nin müdürü, rezervasyonların sürekli arttığını, aylık gelirlerine en az 2.100 dolar eklendiğini ve bu miktarın giderek yükseldiğini belirtti. Ayrıca otel çalışanlarına nikahsız çiftlere karşı saygı göstermeleri yönünde çok sıkı talimat verdiklerini vurguladı.

Kaynak: (DHS) - Dış Haberler Servisi Editör:
Etiketler: StayUncle, BreviStay, hindistan otel, hindistan turu, otel rezervasyon siteleri
Yorumlar
Haber Yazılımı