Haber Detayı
30 Kasım 2019 - Cumartesi 20:03 Bu haber 1218 kez okundu
 
Onur Air'den İstanbul Havalimanı çıkışı
Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, İstanbul Havalimanı ilgili açıklamalarda bulundu.
ŞİRKET HABERLERİ Haberi
Onur Air'den İstanbul Havalimanı çıkışı

Nisan ayı itibariyle İstanbul Havalimanı’na geçişle birlikte lojistik ve operasyonel maliyetlerde yaşanan büyük artıştan kaynaklı olarak uçuşlarını durdurduğunu açıklayan AtlasGlobal Havayolları'ndan sonra Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, İstanbul Havalimanı ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Türkiye’nin en büyük Airbus 330 filosuna sahip özel havayolu şirketi olduklarını ve  2020 yılında filosunu 36 uçağa yükselteceklerini ve tamamı Airbus’lardan oluşan filosuyla kurulduğu günden bu yana 110 milyondan fazla yolcu taşıdığını açıklayan Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, İstanbul Havalimanı’nın açılmasıyla birlikte ticari planlarını yenileyerek, hedeflerini büyütmeye başladıklarına dikkat çekti. 


İstanbul Havalimanı ile şirketimiz ivme kazandı


İstanbul Havalimanı’nın önem ve değerinin her geçen gün daha iyi anlaşıldığının altını çizen Teoman Tosun, havalimanıyla ilgili şunları söyledi: “Ekonomik anlamda bir kaldıraç etkisi yaratan İstanbul Havalimanı’nın dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasında yer alma hedefi doğrultusunda ülkemize müthiş bir katkı sunduğuna inanıyorum. İstanbul Havalimanı şüphesiz ülkemize olduğu kadar şirketimize de ivme kazandırmıştır. 90 Milyon kapasiteli havalimanımızın tüm fazlarla birlikte 200 milyon yolcu/yıl kapasiteye ulaşacak olması, kendini rakamlarla anlatan bir gerçekliktir”

Kaynak: (EHA) - Ekonomi Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Onur, Air'den, İstanbul, Havalimanı, çıkışı,
Yorumlar
Haber Yazılımı