Haber Detayı
27 Eylül 2019 - Cuma 23:44 Bu haber 4012 kez okundu
 
Otel balkonlarında sigara içmek yasaklandı!
1 Ekim’de yürürlüğe girecek olan yeni kanun ile artık otel ve pansiyonların balkonlarında sigara içilemeyecek
OTEL HABER Haberi
Otel balkonlarında sigara içmek yasaklandı!

1 Ekim’de yürürlüğe girecek olan yeni kanun ile artık otel ve pansiyonların balkonlarında sigara içilemeyecek

 

Rus hükümeti tarafından güvenlik gerekçesiyle alınarak onaylanan ve 1 Ekim itibariyle yürürlüğe girecek olan yönetmelik ile bundan sonra otellerin, apartmanların, pansiyonların, dairelerin balkonlarında veya sundurmalarında sigara içmek, ateş yakmak, mangal yapmak, barbekü yapmak yasaklanıyor.

 

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı tarafından Rus Hükümeti'nin aldığı kararla ilgili olarak yapılan açıklamada, 1 Ekim'de yürülüğe girecek olan yönetmeliğin sigara içmek için oluşturulan sigara alanlarını kapsamadığı belirtilirken, olası yangın durumlarına dair alınan tedbirlerle ilgili olarak sinema salonlarında film başlamadan önce izleyiciler yangın konusunda bilgilendirilecek.

Yürürlüğe girecek olan yönetmelikle hastaneler için de bir dizi önlemler alınıyor. Hastanelerin ilk katı sadece çocuklar ve ağır hastaların kullanımı için ayrılırken, böylelikle olası bir yangında tahliyeler kolaylaşacak. Yasanın 1 Ekim’de yürürlüğe gireceği açıklanırken son çalışmaların Rusya Acil Durumlar Bakanlığı tarafından yapıldığı belirtildi.

Kaynak: (DHS) - Dış Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Otel, balkonlarında, sigara, içmek, yasaklandı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı