Haber Detayı
30 Temmuz 2019 - Salı 13:48 Bu haber 1462 kez okundu
 
Otel yöneticiliği yaparken köyüne döndü! Siparişlere yetişemiyor
Otel yöneticiliği yaparken, döndüğü köyüne yerleşen Nazmi Çelik, ahşap parçaları ve çıtalar ile maket ev ve oyuncaklar yapmaya başladı.
YAŞAM Haberi
Otel yöneticiliği yaparken köyüne döndü! Siparişlere yetişemiyor

Otel yöneticiliği yaparken, şehir hayatından sıkılıp döndüğü köyüne yerleşen Nazmi Çelik, ahşap parçaları ve çıtalar ile maket ev ve oyuncaklar yapmaya başladı. Çelik, yaptığı birbirinden değişik ürünlerin satışına da başladı.

 

Rize’nin Hemşin ilçesinde, torununa oyuncak ev yapmak için eline aldığı tahta ve çekiçle çalışmalara başlayan Nazmi Çelik (70), hiç bilmediği ahşap işinde usta olup, ortaya çıkardığı eserlere sipariş almaya başladı. 

 

Evinin altında kurduğu küçük atölyede ahşap sehpalar, lambalar, maket evler, serenderler yapan Çelik, birbirinden değişik ürünlerinin satışına da başladı.

Otel yöneticiliği yaparken şehir hayatından sıkılarak köyüne dönünce kendine vakit geçirecek iş aradığını anlatan Nazmi Çelik, "Dedemden kalan keser, testere ve törpüyü elime aldım. İlk olarak torunuma oyuncak bir ev yaptım. 

Ürünleri yaptıkça sattım, sattığım parayla aletler alarak, atölyemi geliştirdim. Şimdi bir çok müşterim var ve bazıları resim çekip getiriyor, Bunun maketini yap diyor. Ölçülerini veriyor, fotoğrafa bakıp, aynısını yapabiliyorum. Yaptığım işten de zevk alıyorum, yorulmuyorum, moralim bozulmuyor, çok güzel bir uğraş" diye konuştu.

 

Kaynak: (YHS) - Yerel Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Maket ev, Nazmi Çelik, Ahşap Ev, el yapımı ev,
Yorumlar
Haber Yazılımı