Haber Detayı
12 Ağustos 2019 - Pazartesi 20:20 Bu haber 1943 kez okundu
 
Otellerde 2020 rezervasyonları alınmaya başladı
Turizmde kişi sayısı olarak parlak bir dönem yaşayan ve yeni bir rekora imza atmaya hazırlanan Türkiye'de, otellerde 2020 yılı için rezervasyonlar alınmaya başladı.
OTEL HABER Haberi
Otellerde 2020 rezervasyonları alınmaya başladı

Turizmde kişi sayısı olarak parlak bir dönem yaşayan ve yeni bir rekora imza atmaya hazırlanan Türkiye'de, otellerde 2020 yılı için rezervasyonlar alınmaya başladı.


2019'da turizmin güzel bir başlangıç yaptığını, bu tablonun devam ettiğini söyleyen Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, yedi aylık rakamsal verilerin son derece sevindirici olduğunu, yıl başında Türkiye geneli için 50 milyonun üzerinde, Antalya için ise 16 milyon turist hedeflediklerini, bu hedefe doğru emin adımlarla ilerlediklerini bildirdi. 


Geçen yılki gibi bu yıl da turizmde çift haneli büyümenin devam ettiğine değinen Ayık, aynı trend devam ettiği takdirde yıl sonunda 50 milyonun üzerinde yabancı turist rakamına ulaşılacağını ifade etti. Çift haneli büyüme bekledikleri 2020 yılı için de hazırlıkların başladığını aktaran Ayık, kontratların 2020 için başladığını, pazarlama faaliyetlerinin de yavaş yavaş devreye gireceğini anlattı.

 

Ayık, şunları kaydetti: 


"Birçok otelci arkadaşımız 2020 ile ilgili tur operatörleriyle anlaşmalarını yapıyorlar yeni fiyat belirlemelerini yaptılar. Eylül ortasından itibaren de fiyatlar açıklanmaya başlayacak. Bazı özel pazarlarda rezervasyon şimdiden başladı, İngiltere bunlardan bir tanesi. İngiliz pazarında 2020 yılı satışları başladı, fiyatların ilan edilmesiyle Avrupa pazarında da satışlar başlayacak." 


Turizmi Türkiye'nin öncü sektörlerinden biri olarak değerlendiren Ayık, Türkiye'nin turizmde daha iyi bir noktada olması gerektiğini belirtti. Şu anda turizmde ana pazarı Rusya ve ardından Almanya'nın oluşturduğunu vurgulayan Ayık, alternatif pazarlar üzerinde çalışmalar yapmaya devam ettiklerini söyledi. 

Kaynak: (EHA) - Ekonomi Haber Ajansı Editör:
Etiketler: 2020 rezervasyon, otel rezervasyon, rezervasyon, online rezervasyon
Yorumlar
Haber Yazılımı