Haber Detayı
21 Eylül 2019 - Cumartesi 15:53 Bu haber 1523 kez okundu
 
Otobüs yangınları ve UKOME kararları TÜRSAB gündeminde
TÜRSAB Karayolu Ulaştırma Taşımacılık ve Araç Kiralama İhtisas Başkanlığı tarafından iki önemli konunun ele alındığı iki ayrı toplantı gerçekleştirildi.
GÜNCEL Haberi
Otobüs yangınları ve UKOME kararları TÜRSAB gündeminde

TÜRSAB Karayolu Ulaştırma Taşımacılık ve Araç Kiralama İhtisas Başkanlığı tarafından iki önemli konunun ele alındığı iki ayrı toplantı gerçekleştirildi.

 

İstanbul'da UKOME tarafından 9+1 turizm servis güzergah araçlarıyla ilgili alt komisyon kurma kararı üzerine seyahat acentalarına duyuru yaparak komisyon öncesi hazırlık için istişare toplantısı çağrısında bulunan TÜRSAB tarafından genel merkezde gerçekleşen geniş kapsamlı istişare toplantısına katılan seyahat acentalarına, turizm servis aracı güzergah kullanım izin belgesi çalışması için komisyonla igili talepleri ve önerileri soruldu.

 

Gerekleşen toplantıda seyahat acentaları, turizm servis araçlarının UBER ve benzeri araçlarla karıştırılmaması için alınması gereken önlemleri ve çözüm önerilerinini TÜRSAB Karayolu Ulaştırma Taşımacılık ve Araç Kiralama İhtisas Başkanlığı’na iletti. Seyahat acentaları tarafından toplantıda sunulan çözüm önerileri ve taleplerin Karayolu Ulaştırma Taşımacılık ve Araç Kiralama İhtisas Başkanı Taşkın Arık tarafından UKOME Turizm Alt Komisyonu toplantısında dile getireceği öğrenildi.

 

TÜRSAB Karayolu Ulaştırma Taşımacılık ve Araç Kiralama İhtisas Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ikinci toplantıda, son dönemde yaşanan araç yangınlarına karşı alınması gereken önlemler masaya yatırıldı.

 

Toplantıda sadece eski model otobüslerin değil, yeni nesil araçlarda da standardın dışında koltuk arkası TV, elektrik prizi, internet ekipmanları gibi harici cihazların oluşturduğu tehlike de gündeme getirildi. Araç yangınlarıyla ilgili toplantıdan TÜRSAB olarak turizm taşımacılığı yapacak araçlara koltuk arkası kablosuz eğlence sistemlerinin uygulanması, elektrik prizleri yerine USB takılmasının talep edilmesi kararı alındı.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Otobüs, yangınları, ve, UKOME, kararları, TÜRSAB, gündeminde,
Yorumlar
Haber Yazılımı