Haber Detayı
09 Haziran 2019 - Pazar 13:58 Bu haber 484 kez okundu
 
OTSAD yönetiminden anlamlı toplantı
Ak Parti Milletvekilleri ve Belediye Başkanları, Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acentaları Derneği (OTSAD) yönetimi ve Hataylı turizmcilerle bir araya geldi.
DERNEKLERDEN Haberi
OTSAD yönetiminden anlamlı toplantı

İstanbul Haskral Hatay Sofrası'nda gerçekleşen toplantıda, Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, Ak Parti Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Ak Parti Altınözü İlçe Başkanı Yusuf Bulanık, Ak Parti Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, Ak Parti Reyhanlı İlçe Başkanı ve Ak Partili yöneticilerin de bulunduğu bir heyet OTSAD Genel Başkanı Hüseyin Kırk ve OTSAD 2. Başkanı Sabahattin Kurt'un da bulunduğu turizmcilerle bir araya geldi.

 

Gerçekleşen toplantıda Ortadoğu turizm pazarının başlıca problemleri, turizm taşımacılığı ile ilgili sorunlar, turizm sektöründeki tanıtım faliyetleri, turizm mevzuatı ve yetki karmaşası gibi konular ile çözüm önerileri masaya yatırıldı. Ortadoğu turizm pazarının yüzde 85'lik kısmını ülkemize getiren Hataylı turizmcilerin sıkıntılarını dinleyen Ak Partili heyete sektördeki problem ve çözüm önerilerini içeren dosya takdim edildi. 

Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi toplantı sonrası yaptığı açıklamada ''Ortadoğu'dan ülkemize gelen Arap turistlerin yüzde 85'ini Hataylı turimcilerin getirdiğini yeni öğrendik. OTSAD Genel Başkanı Hüseyin Kırk'ın çalışmalarını yakından takip ediyoruz ve takdir ediyoruz. Bu yüzden biriken sıkıntıları bizzat gelip dinlemek istedik. İnşallah madde madde bu sıkıntıları Cumhurbaşkanımıza ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'a ileteceğiz'' dedi.

 

Toplantı sonrası OTSAD Genel Başkanı Hüseyin Kırk, Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi'ye KIRK Zade Türk Kahvesi setini takdim etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: OTSAD, yönetiminden, anlamlı, toplantı,
Yorumlar
Haber Yazılımı