Haber Detayı
05 Temmuz 2019 - Cuma 14:12 Bu haber 503 kez okundu
 
POYD Başkanı Ülkay Atmaca: ''Antalya 16 milyon turist hedefini geçecek''
Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca Antalya'nın 2019 yılı için belirlenen 16 milyon turist hedefini çok rahat geçeceğini söyledi.
DERNEKLERDEN Haberi
POYD Başkanı Ülkay Atmaca: ''Antalya 16 milyon turist hedefini geçecek''

Turizmin başkenti Antalya her gün yeni bir rekora imza atarken, turizm sektörü gelecek yıllara umutla bakmaya devam ediyor. 30 Haziran itibariyle Türkiye'ye gelen turist sayısında yüzde 11'lik artış olduğunu belirten POYD Başkanı Ülkay Atmaca, Antalya'ya ilk 6 ay sonunda gelen turist sayısında ise yüzde 16.84'lük artış olduğuna dikkat çekti. Atmaca "5 milyonu geçtik. Antalya'mıza 2018'in ilk 6 ayına göre yaklaşık 771 bin turist daha fazla geldi. Şu an işler gayet yolunda görünüyor. Sezon sonunda Antalya için 16 milyon turist hedefimiz var. Şu anki durum böyle devam ettiği sürece ki; gidişat temmuz ayının ilk günlerinde de gayet iyi, ben 16 milyon hedefinin çok rahat geçilebileceğini düşünüyorum" dedi.
 


2016 yılında yaşanan krizden turizm sektörünün tüm paydaşlarının çok büyük dersler çıkardığını aktaran POYD Başkanı Atmaca, sözlerini şöyle sürdürdü:

 
"Bir tek pazara bağlı olmak, bize çok büyük zarar veriyor. 2016'da yaşadığımız krizden sonra aldığımız dersle  ve sonucunda attığımız doğru adımlarla şu an çok ciddi pazar çeşitliliğimiz var. Ana pazarlarımız Rusya, Almanya ve Avrupa olmakla birlikte artık dünyanın her yerinden Antalya'ya turist geliyor. Turizm Bakanı tarafından yapılan girişimler sonucunda başlatılan direkt uçuşların da çok büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. Biz, sektör olarak doğru yoldayız. Ürün çeşitliliği geniş olan bir coğrafyada yaşıyoruz. Antalya'da 5 yıldızlı 407 otel ve tatil köyü var. Bu dünyanın hiçbir yerinde yok. Antalya dünyanın en çok ziyaret edilen 10 şehrinden biri. Bütün bunları bir araya getirdiğimiz zaman hakikaten konaklama sektörü olarak Antalya çok iyi yol aldı ve almaya da devam ediyor."

Kaynak: (TurMed) - Turizm Medya PR Editör:
Etiketler: POYD, Ülkay Atmaca, Antalya turist sayısı,Antalya Turizm, Turizmin başkenti,
Yorumlar
Haber Yazılımı