Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 17:57 Bu haber 793 kez okundu
 
Rus iş insanlarından hükümete çağrı: ''Turizmde Türkiye'yi örnek alın''
İç turizmi kalkındırmayı amaçlayan Rus iş çevreleri, Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı'na bir mektup göndererek, turizmde Türkiye'yi örnek almalarını önerdi.
DÜNYADAN Haberi
Rus iş insanlarından hükümete çağrı: ''Turizmde Türkiye'yi örnek alın''

İç turizmi kalkındırmayı amaçlayan Rus iş çevreleri, Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı'na bir mektup göndererek, bu sektörde yapılacak yatırımlara Türkiye'de olduğu gibi devlet teşvikleri getirilmesini önerdi.

 

Rus İzvestiya gazetesinde yer alan habere göre Opora Rossii adlı iş örgütü, Ekonomik Kalkınma Bakanlığı'na turizm alanının gelişmesi için önerilerin yer aldığı bir mektup gönderdi. Rus iş insanları, turistik tesisler inşa eden yatırımcıların başta altyapı giderleri olmak üzere, havuz ısıtmada kullanılan enerji masraflarının devlet tarafından karşılanmasını, vergilerin sıfırlanmasını ve yurtdışında gerçekleştirilecek olan tanıtımlara ve katılım sağlanacak fuarlara destek olunmasını önerdi.

 

Rus iş insanları, Avrupa ülkeri, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi son 15 yılda turizm alanındaki rekabetçi politikalar geliştiren ülkelerdeki uygulamalara atıfta bulunarak bu ülkelerde turizm sektöründe izlenen teşvik politikalarının örnek alınmasını istedi.

 

Rus iş insanları bakanlığa gönderdikleri öneri mektubunda ayrıca, ​Türkiye ve Singapur'da turizm tesisi inşatlarında altyapı masraflarını karşılandığını, gerekli olan malzeme ve ürünlerde KDV muafiyeti getirildiğine dikkat çekerek ülke turizminin geliştirilmesi için bu adımların atılmasını tavsiye etti.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Rus turizm, Türkiye Turizm, turizm modeli, turizm teşvik, yatırım teşvik
Yorumlar
Haber Yazılımı