Haber Detayı
27 Mayıs 2020 - Çarşamba 11:38 Bu haber 7286 kez okundu
 
Rusya'da yurt dışı tur satış yasağının kalkacağı tarih belli oldu
Rusya Tur Operatörleri Birliği ATOR Başkanı Maya Lomidze Rusya’dan yurt dışına yapılacak turlarla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.
GÜNCEL Haberi
Rusya'da yurt dışı tur satış yasağının kalkacağı tarih belli oldu

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze Rusya’dan yurt dışına yapılacak turlarla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. 
 

 

Uluslararası turizm hareketinin başlamasının iki yönlü bir hareket olduğunu vurgulayan ve yaz döneminde yurt dışına bazı tarifeli seferlerin başlamasını beklemenin olasılık dahilinde olduğunu, ama charter seferlerinin geleceğinin belirsiz olduğuna vurgu yapan Lomidze diğer yandan yurt içinde turizm sezonunun başlayacağını, Krasnodar bölgesinde 1 Haziran’dan itibaren sanatoryumlara ilk turistlerin beklendiğini vurguladı.
 
 
Sonbahardan önce Rusya'da sınırların açılmasını beklemediklerini söyleyen Lomidze, “Edindiğimiz bilgiler ışığında, eylül ayına kadar Rusya’dan yurt dışına tur satış yasağının kalkmasını beklememeli” dedi.
 

Rusların bir yandan seyahat etmekten korktuğunu diğer yandan ekonomik güçlükler nedeniyle tatile para ayırmakta zorlandığına dikkat çeken Rusya Tur Endüstrisi Birliği Basın Sekreteri İrina Tyurina ise "Farklı ülkeler türlü türlü vaatlerde bulunabilir, ama Rusya'nın sınırları kapalı ve 'Rusya'da tatil yapın' diyen en yetkili ağızların yaptığı açıklamalara bakılırsa, yakın gelecekte de açılmayacak. Yetkililerin daha açık konuşmasını isterdik doğrusu, bu bir tavsiye mi, yoksa sadece ve sadece iç turizme izin verileceği yönünde bir ima mı?" şeklinde konuştu.

 

30 Mart’ta sınırlarını koronavirüs pandemisi yüzünden kapatan ve dış uçuşları askıya alan Rusya'da.Başbakan Mihail Mişustin dün yaptığı açıklamada Rusya halkını yurt dışı tatil planı yapmamaya ve tatillerini yurt içinde geçirmeye davet etmişti.
Kaynak: (DHS) - Dış Haberler Servisi Editör:
Etiketler: ATOR, Maya Lomidze, yurt dışı tur, yurt dışı çıkış yasağı, yurt dı?
Yorumlar
Haber Yazılımı