Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 21:10 Bu haber 1088 kez okundu
 
Sağlık turizminde Türkiye'ye yeni rakip! Tatil ve tedavi bir arada
Türkiye turizmde kişi sayısı olarak rekorlar kırmaya devam ederken sağlık turizmi de dünya çapında hızla gelişmeye devam ediyor.
GÜNCEL Haberi
Sağlık turizminde Türkiye'ye yeni rakip! Tatil ve tedavi bir arada

Türkiye turizmde kişi sayısı olarak rekorlar kırmaya devam ederken sağlık turizmi de dünya çapında hızla gelişmeye devam ediyor. 

 

Her yıl 20 ile 24 milyon arasında hastanın tedavi amaçlı seyahat ettiği ve sağlık turizmi sektörünün hacminin yaklaşık 80 milyar euroya ulaştığı açıklandı.

 

Dünya genelinde yaşlı nüfusun beklenenden hızlı şekilde artması, yükselen sağlık maliyetleri ve sigorta endüstrisi üzerindeki baskılar, sağlık altyapısına hızla yatırım yaparak sağlık turizmi talebindeki artıştan faydalanan Dubai gibi destinasyonlar için fırsatlar yarattı.

 

Tatil ve tedavi bir arada

Eurones'in haberine göre, 2014 yılından bu tarafa sağlık sektörünü desteklemek, geliştirmek ve milli gelire katkısını istikrarlı olarak arttırmak amacıyla stratejiler geliştiren Dubai Sağlık Kurumu (Dubai Health Authority), geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren ve uluslararası kurumlara yüzde yüz mülkiyet hakkı sağlayan yasa ile de, yabancı şirketleri burada yatırım yapmaya teşvik ediyor.

Londra Kings College Hastanesi gibi uluslararası kuruluşların burada şube açmasında etkili olan ve teşvikler, tedavilerini tatil ile birleştirmek isteyen hastalar, sunduğu farklı alternatifler açısından Dubai'yi tercih edilir hale getirdi.

 

Birçok alanda ücretsiz sağlık kontolü

Dubai Sağlık Kurumu tüm bunlara ek olarak Dubai'ye çalışmaya gelen yabancılar için Dubai Uluslararası Finans Merkezi'nde gözden diş sağlığına kadar birçok alanda ücretsiz sağlık kontrolü sunan bir sağlık kampına sponsorluk yapıyor.

 

2020 yılına kadar yaklaşık 630 milyon euro kazanmayı hedefleyen Dubai, sağlık turizmi sektörünün her sene yüzde 13 büyümesini öngörüyor. Dubai aynı zamanda 2030 sağlık sektörü stratejisi kapsamında ilaç ve tıbbi malzeme üretimini artırmaya odaklanıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sağlık Turizmi, Türkiye Sağlık Turizmi, Dubai Sağlık Turizmi, Health Tour
Yorumlar
Haber Yazılımı