Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 15:58 Bu haber 2140 kez okundu
 
Şalvar Turizmi için 15 milyon TL yatırımla otel kurdu
Baba yadigarı otele 15 milyon TL yatırım yapan Kadın girişimci Beyhan Özcan, kiraladığı zeytin ve kiraz bahçeleriyle misafirlerine alternatif tatil imkanı sunuyor.
OTEL HABER Haberi
Şalvar Turizmi için 15 milyon TL yatırımla otel kurdu

Baba yadigarı otele 15 milyon TL yatırım yapan Kadın girişimci Beyhan Özcan, kiraladığı zeytin ve kiraz bahçeleriyle  Amerika'dan Rusya'ya kadar 20 ülkeden gelen turistlere şalvar giydiriyor.

 

Bankacılık ve fians sektöründe uzun yıllar yönetici olarak çalıştıktan sonra emekli olup memleketi Karamürsel'e geri dönen Beyhan Özcan, babası tarafından işletilen motele 15 milyon TL yatırım yaparak Blue Pier ismiyle hayali olan alternatif turizmi geliştirmek için kolları sıvadı. 

 

Özcan, ilgi yoğun olunca yaz aylarında kiraz sonbaharda ise zeytin toplama turları düzenlemeye başladı. Otelde kalan misafirlerine şalvar giydirip ellerine Karamürsel sepetlerini tutuşturan Özcan, kiraladığı bahçelerde misafirlerine hasat yaptırıyor.

 

Sıradan otel konseptinden çıkıp isteyen müşterilerine alternatif bir tatil yapma imkanı sunan ve şehir hayatından bunalmış insanlara bir nebze olsun nefes aldırmak istediğini söyleyen Beyhan ''El yapımı reçel, köy yumurtası, günlük taze balık ve yöresel lezzetleri tadıp stresten uzak birkaç gün geçirmelerini sağlıyorum. Bunun adına da şalvar turizmi dedik. Kadınlar giydikleri şalvarları, süslü Karamürsel sepetleriyle topladıkları kiraz ve zeytinleri yanlarında götürebiliyor. Mavi bayraklı denizimizde yüzüp sadece deniz suyu kullanılan havuzumuzda yüzebiliyor" diye konuştu.

Kaynak: (YHS) - Yerel Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Karamürsel Otel, Karamürsel Konaklama, Blue Pier Otel Karamürsel, Şalvar Tur
Yorumlar
Haber Yazılımı