Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 13:25 Bu haber 1418 kez okundu
 
Sektör temsilcileri kanun teklifi ile ilgili düzeltme taleplerini Bakan Ersoy’a iletti
TÜROFED ve TÜROB Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Kanun Teklifi hakkında görüşlerini Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'a iletti.
TÜRKİYEDEN Haberi
Sektör temsilcileri kanun teklifi ile ilgili düzeltme taleplerini Bakan Ersoy’a iletti

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin ve turizmcilerden oluşan heyet, Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Kanun Teklifi hakkında görüşlerini ve taleplerini Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'a iletti. Bakanlıkta gerçekleşen toplatıya, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Tanıtma Genel Müdürü Timuçin Güler, Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Murat Demirören, Genel Müdür Yardımcısı Neşe Çıldık ve Özel Kalem Müdürü Batuhan Mumcu, ATİD Başkanı Birol Akman ve turizmciler katıldı.

 

Toplantı ile ilgili açıklamalarda bulunan TÜROFED Başkanı Ayık sektör temsilcileriyle Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u ziyaret ettiklerini, TBMM'de görüşülecek Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'nın kurulmasına ilişkin kanun teklifi ile ilgili bir takım düzeltme taleplerini Ersoy’a sözlü ve yazılı olarak ilettiklerini söyledi.

Ayık, “Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı kurulması turizm sektörünün geleceğe çok daha iyi bir şekilde hazırlanmasını ve yoluna devam etmesini sağlayacak” dedi.

 

Bakan Ersoy'un sektörün içinden geldiğini ve aynı zamanda sektörün sözcüsü konumunda da olduğunu kaydeden Ayık, şöyle konuştu:

 

“Türk Turizmi için çok önemli bir gün. Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı önemli bir kaynak oluşturma mekanizması olacak. Ajansın kurulması bizim sektörün geleceğe çok daha iyi bir şekilde hazırlanmasını ve yoluna devam etmesini sağlayacak. Ajans sektörün krizler yaşamadan yoluna devam etmesini sağlayacak önemli bir araç olacak. Aynı zamanda tanıtma anlamında yeni bir anlayış getirecek. Bakanımız sektörün durumunu ve yapılabilecekleri çok iyi biliyor. Görüşmeler sonunda da kanunun olumlu düzenlemeler ve gelişmelerle yasalaşacak diye umuyorum.”

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Turizm Tanıtma Ajansı, Turizm Ajansı, TÜROFED, TÜROB; ATİD, Bakan ersoy, M
Yorumlar
Haber Yazılımı