Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 13:43 Bu haber 337 kez okundu
 
Sektör temsilcileri: ''Taksit sayısının artırılması doping etkisi yaratacak''
Sektör temsilcileri kredi kartı taksit sayasının artırılmasından memnuniyet duyduklarını açıkladılar.
TÜRKİYEDEN Haberi
Sektör temsilcileri: ''Taksit sayısının artırılması doping etkisi yaratacak''

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, "Kredi kartı taksitlerinin artması çok olumlu bir karar oldu. Daha önce taksit kısıtlaması vardı, artması sektöre canlılık ve hareket getirecek. Bu karar alımları kolaylaştıracaktır. Bu kararın sektöre yansımasını en kısa sürede görürüz. Turizm de iyi gidiyor" diye konuştu.

 

Kredi kartı taksit sayısının artırılmasının yurt içinde önemli yansımaları olacağına dikkat çeken İstanbul Turizm Derneği (ISTTA) Başkanı Halil Korkmaz, "Hemen bayram ertesi böyle bir çalışmanın yapılmış olması turizm sektörü açısından sevindirici. Özellikle de bunu yurt içi turlar da sağlanıyor olması genel olarak ülkemizdeki kültürel mekanların ve kültür hazinesi şehirlerimizin gezilip görülmesine farklı bir fırsat tanıyacaktır. Alınan karar daha geniş kitliler tarafından bu şehirlerin ekonomisine katkı sağlayacak. Bu karar doping etkisi yaratacaktır" şeklinde konuştu.

 

İstanbul Turizm Derneği (ISTTA) Başkanı Halil Korkmaz, "Şu an mevcut durumda kredi kartı taksitlerinin artmasının sektöre yaklaşık yüzde 20 daha etkisi olabileceğini düşünüyorum. Sonbahar ve kış döneminde ise bir sonraki sezona yönelik bugünden alınmış bir karar farklı yönde etki yapacaktır. Kurban Bayramı tatilinde bu kredi kartı taksit sayısının artırılması da en az yüzde 20-25 etki oluşturacaktır"

 

BDDK'nın havayolları harcamalarında taksit sayısının 12'ye çıkarılması kararını çok olumlu bulduğunun altını çizen Onur Air Genel Müdürü ve TOBB Türkiye Sivil Havacılık Meclisi Başkanı Teoman Tosun kararın  havayolu sektörüne yüzde 7-8 arasında ilave yansımasının olacağı ön görüsünde bulundu. Kredi kartı taksit sayılarının artırılmasını gayet olumlu bulduğunu ifade eden Tosun "Kredi kartının taksitlendirilmesi insanlara bir nefes aldırıyor. Bunu ne kadar uzun aya yayarlarsa o kadar daha rahat ödeme imkanı buluyorlar. Bu taksitlendirmenin süresini ne kadar uzatırsak insanların harcamaya yatkınlıkları fazlalaşıyor. Dolayısıyla bunun için de uçağa yönelik seyahatlere de taksit sayılarının artırılmasını çok olumlu karşılıyorum. Taksit sayısının artırılmasının sektörümüze yüzde 7-8 ilave bir yansıması olacağını düşünüyorum" dedi.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Sektör, temsilcileri:, ''Taksit, sayısının, artırılması, doping, etkisi, yaratacak'',
Yorumlar
Haber Yazılımı