Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 12:00 Bu haber 610 kez okundu
 
Seyahat acentası çalışanlarına vize eğitimi verildi
Diyarbakır'da bölgede bulunan tüm seyahat acenta çalışanlarına vize işlemleri eğitimi verildi.
YEREL Haberi
Seyahat acentası çalışanlarına vize eğitimi verildi

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Güneydoğu Bölge Temsil Kurulu tarafından akademi eğitimleri kapsamında Diyarbakır'da vize işlemleri eğitimi gerçekleştirildi.

 

Eğitmen Bora Çakır tarafından seyahat acentalarına vize formu doldururken dikkat edilmesi gereken hususlar, Schengen vizesi alımında önemli detaylar hakkında sunum gerçekleştirerek bilgi verilen eğitime, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya, TÜRSAB Güneydoğu Bölge Temsil Kurulu (BTK) Başkanı Mehmet Akyıl ve bölgede bulunan seyahat acenta tensilcileri ve çalışanları katıldı. 

 

Vize müracaatında dikkat edilmesi gereken hususların çok önemli olduğunu söyleyen TÜRSAB Güneydoğu BTK Başkanı Mehmet Akyıl "Vize için sistem bilgisi başta olmak üzere, doğru başvuru şekilleri ve vize sistemin çalışma prensipleri, vize başvuru formlarında dikkat edilmesi gereken hususlar, vize için istenen evrak bilgileri doğru bilinmesi gerekli olan şeyler. Diyarbakır'da vize merkezinin kurulması hem bölge insanına çok iyi bir hizmet hem de seyahat acentalarımıza ek bir kazancı da beraberinde getirmiştir. Tüm acentalar adına DTSO Başkanı Mehmet Kaya'ya turizme verdikleri desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. DTSO her zaman ilimiz turizminin gelişmesi için çalışmalar yürütmüştür" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından BTK Başkanı Mehmet Akyıl, Başkan Kaya'ya tüm acenteler adına teşekkür plaketi verdi.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Türsab Güneydoğu BTK, vize eğitimi Türsab akademi, Diyarbakır vize ofisi
Yorumlar
Haber Yazılımı