Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 14:17 Bu haber 1276 kez okundu
 
Shaza Hotels, Türkiye pazarına giriyor
Lüks segmentte dünyanın önde gelen markalarından Kempinski’nin ortak olduğu Shaza Hotels, Türkiye pazarına girmeyi planlıyor.
OTEL HABER Haberi
Shaza Hotels, Türkiye pazarına giriyor

Lüks segmentte dünyanın önde gelen markalarından Kempinski’nin ortak olduğu Shaza Hotels, Türkiye pazarına girmeyi planlıyor.

 

Ortadoğu bölgesinde 7 otelle faaliyet gösteren ve ilk otelini 2011 yılında açan Shaza Hotels,  İpek Yolu ile Ortadoğu’nun kültürel değerlerinden ilham alıyor.


Kempinski otelleri düzeyinde 5 yıldızlı deluxe, ve aynı yüksek kalite standartlarına sahip olan 
Shaza otelleri, Kempinski’den farklı olarak Mysk isimli 4 yıldızlı bir markası da bulunuyor. Shaza otellerinde, yöresine göre değişen seviyelerde geleneksel bir atmosfer, lüks dekorasyon ve imkanlar, 40 metrekareden başlayan büyük odalar, birden fazla restoran, etkinlik olanakları, büyük bir spa ve wellness center, Türk hamamı gibi tesisler bulunuyor. Mysk isimli 4 yıldızlı konseptte ise daha modern ve sade konfor ve rahat bir atmosfer bulunuyor. Odalar 30 m2’den başlıyor ve Shaza’da olan ünitelerin tümü yok, ya da alanları o derece büyük değil.
 

’Otellerin bulundukları şehirlerde en merkezi lokasyonlarda yer aldığını ve rakip set içinde çoğunlukla ilk üçte yer aldığına dikkat çeken Sahaza Hotels Türkiye ve BDT Direktörü Eyüp Babür 4 yıldızlı Mysk otellerinin bazı golbal 5 yıldızlı markaların üzerinde ortalama fiyatla satıldığını söyledi. Özellikle Ortadoğulu misafirlerin yüksek fiyatlı üst kategori oda ve üniteleri tercih ettiğine değinen Babür ''Otelde diğer misafir gruplarına oranla çok daha fazla yiyecek ve içecek tüketiyor, spa hizmetlerini daha fazla kullanıyor ve özel servisler talep ediyor.  Mal sahipleri için yarattığımız operasyonel karlılık en az global markalar düzeyinde. Bu başarılı performansımızla Türkiye ve BDT ülkelerinde otel yatırımcılarına çok tatminkar finansal getiriler, misafirlerimize mutluluk verici deneyimler ve birlikte çalışacağımız iş arkadaşlarımıza heyecan verici kariyer olanakları sunmak istiyoruz'' iafdelerini kullandı.

Kaynak: (EHA) - Ekonomi Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Shaza Hotels,
Yorumlar
Haber Yazılımı