Haber Detayı
03 Temmuz 2019 - Çarşamba 10:04 Bu haber 1037 kez okundu
 
Sosyal medya ve cep telefonundan uzak lüks konaklama
Cep telefonları ve sosyal medyadan uzaklaşmak isteyen tatilciler için lüks otel zincirleri tarafından yeni yatırımlar devreye alınmaya başlandı.
OTEL HABER Haberi
Sosyal medya ve cep telefonundan uzak lüks konaklama

Dünya genelinde özellikle cep telefonlarından internet erişimi ve sosyal medya kullanımı her geçen gün artarken, her yıl kısa süreli tatilleri için on binlerce lira harcayan tatilciler için, artık cep telefonları ve özellikle de sosyal medyadan uzaklaşmak önemli bir ihtiyaç haline gelmeye başladı. Tatilcilerin bu ihtiyacını göz önünde bulunduran lüks otel zincirleri de hayata geçirdikleri yeni yatırımlarda, otellerinde konaklayan misafirlerinin bu beklentilerine karşılık veren uygulama ve projelere imza atmaya başladılar.

 

Tatillerinde cep telefonları ve laptoplarından uzaklaşmak isteyen tatilciler için yeni yatırımları devreye almaya başlayan lüks otel zincirleri düğmeye bastı. Bunlardan biri de dünyada lüks turizmin öncüsü olarak kabul edilen Four Seasons. Kanadalı turizm devi, Seyşeller'deki Desroches Adası'nda 2018 yılında hizmete açtığı tesisinde müşterilerine telefon ve sosyal medyadan uzak tam anlamıyla bir dijital detoks imkanı sunuyor.

Dünyada lüks turizm denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden olan Four Seasons, Seyşeller'de bulunan resort projesinde müşterilerine dijital detoks imkanı sunmaya başladı. Hint Okyanusu'nun ortasında, Afrika kıtasının 1.600 kilometre açığında bulunan Four Seasons Resort Seychelles at Desroches Island, adadaki tek otel olarak dikkat çekerken, sadece Four Seasons misafirlerinin kullanımına açık olan ve dışarıdan kinsenin kabul edilmediği adada cep telefonu kullanmak imkansız çünkü adada bir baz istasyonu yok ve hiçbir şekilde cep telefonu çekmiyor. Dileyen müşterilere ise sadece tesis sınırları içerisinde kablosuz internet hizmeti sunuluyor. 

 

Otelde konaklayan misafirlerinin birkaç hafta da olsa yoğun teknoloji ve sosyal medya kullanımından uzak kalmasını isteyen otel yönetimi, check-in yapan her bir kişi için özel bir bisiklet tahsis ederken, miafirleri için özel yoga, kano, şnorkel ve dalış aktiviteleri organize ediyor. Bunun yanında dileyen misafirler, otelde hazırlattıkları yemek sepetleriyle Desroches Adası'nın derinliklerinde sakin ve huzurlu bir piknik yapabiliyor.

 

Otelin sloganı: Sosyal medyayla değil, kaplumbağalarla ilgilenin

Four Seasons Resort Seychelles at Desroches Island'ın konumlandığı Desroches Adası'nın en önemli özelliklerinden biri de dünyada nadir olarak bulunan Aldabra kaplumbağalarına ev sahipliği yapması. Dileyen misafirler, ada yönetimi tarafından özel olarak korunan kaplumbağaları besleyebiliyor ve onlarla zaman geçirebiliyor. 

 

Yeni resort projesi Bodrum'a

Son dönemde resort yatırımlarıyla adından söz ettiren Four Seasons, Akdeniz çanağının en büyük resortlarından birini Bodrum'da hizmete açmayı planlıyor. Hali hazırda Türkiye'de iki Four Seasons markalı otel bulunurken, Bodrum'da 2020 yılında tamamlanması planlanan projeyle, Türkiye dünyada üç Four Seasons'a ev sahipliği yapan ender ülkelerden biri olacak. Bodrum'daki projede de müşterilerin beklentilerine uygun olarak, otelin belli bölümlerinde dijital detoksa uygun hizmet ve uygulamaların hayata geçmesi bekleniyor.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Sosyal, medya, ve, cep, telefonundan, uzak, lüks, konaklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı