Haber Detayı
06 Ekim 2019 - Pazar 03:32 Bu haber 1551 kez okundu
 
Suudi Arabistan'dan yeni adım! Kadınların otel yasağı kalktı
Son dönemde kadınlar için birçok alanda yenilikler yapan Suudi Arabistan bir yasağı daha kaldırdı
DÜNYADAN Haberi
Suudi Arabistan'dan yeni adım! Kadınların otel yasağı kalktı

Son dönemde kadınlar için birçok alanda yenilikler yapan Suudi Arabistan bir yasağı daha kaldırdı

 

Suudi Arabistan'da yayın yapan Ukaz gazetesinin haberine göre Turizm Kurumu tarafından alınan kararla bundan böyle yabancı kadınlar, beraberlerinde eş ya da yakını olmaksızın Suudi Arabistan'daki otellerde yalnız başlarına kalabilecekler. Otelde kalabilmeleri için yabancı kadınlardan daha önce istenen aile belgesi şartı kaldırıldı.

 

Suudi Arabistan Turizm Kurumu tarafından alınan karara göre, yabancı kadınlar, pasaportlarını göstererek veya kendi kimliği olmaksızın yakınlarının refakatinde ve onların bilgileriyle otellerde kalabilecek.

 

Son dönemde petrol fiyatlarında yaşanan dalgalanma sonrasında Suudi Arabistan, petrole dayalı ekonomisini çeşitlendirme yoluna giderken turizm alanında ülkenin imkanlarını daha etkin kullanmak için önemli adımlar atıyor. Buna paralel olarak geçen ay sonunda aldığı kararla, 49 ülkenin vatandaşlarına turizm vizesi alma imkanı tanıyan Suudi Arabistan'da ayrıca Avrupa'dan 38 ülkeye ek olarak ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Çin, Kazakistan, Güney Kore, Malezya, Singapur, Japonya ve Brunei vatandaşlarına turizm vizesi verilecek.

Kaynak: (DHS) - Dış Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Suudi, Arabistan'dan, yeni, adım!, Kadınların, otel, yasağı, kalktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı