Haber Detayı
27 Ağustos 2019 - Salı 13:06 Bu haber 2656 kez okundu
 
TAFED Genel Kurulu'nda gastronomi show
Türkiye Aşçılar Federasyonu'nun (TAFED) 6'ncı Olağan Genel Kurulu'nda Zeki Açıköz, başkanlığa yeniden seçildi.
DERNEKLERDEN Haberi
TAFED Genel Kurulu'nda gastronomi show

Türkiye Aşçılar Federasyonu'nun (TAFED) geçen senelerden farklı olarak gastronomi fuarı şeklinde gerçekleştirilen 6'ncı Olağan Genel Kurulu'nda Zeki Açıköz, başkanlığa yeniden seçildi. Genel Kurulda stand açan federasyona bağlı dernekler yöresel lezzetleri tanıttırken, TAFED üyesi derneklerle birlikte federasyona üye olmayan derneklerin de katılım göstererek destek verdiği kurulda, birlik ve beraberlik mesajları verildi.

 

Türkiye’nin dört bir yanındaki aşçıların katıldığı Ankara'da gerçekleştirilen Genel Kurul, renkli görüntülere de sahne oldu. Sektörün öncü firmalarının da yer aldığı Genel Kurula,  Eskişehir Vali Yardımcısı Alper Balcı ve yabancı misyon temsilcileri de katılım gösterdi.

 

Gastro showlara da sahne olan, federasyona bağlı 21 dernek ile sektör firmalarının stant açtığı Genel Kurul'da 7 Bölge 7 Lezzet sloganıyla yöresel lezzetlerin tanıtımı yapıldı,  aşçılar hazırladıkları farklı yemekleri katılımcılara sundu.

TAFED Başkanı Zeki Açıköz Genel Kurul'da yaptığı konuşmasına 5. Dönem Yönetim Kurulu Üyelerine Teşekkür Sertifikası takdim etti. Bugüne kadar pek çok önemli projeyi hayata geçirdiklerini belirten Açıköz, TAFED Milli Takımı’nın dünyadaki başarılarından da bahsetti.

 

Yerli ürün tüketiminin önemini de değinen Açıköz, başlattıkları “Yerliyse Yeriz” kampanyasının çığ gibi büyüyerek, büyük kitlelere ulaştığını anlattı. Önümüzdeki dönem coğrafi işaretli ürünlerin ön plana çıkması için çalışmalar yürüteceklerini dile getiren Açıköz, “Genel Kurullarda genellikle yapacakları projeler hakkında bilgi verilir, ama sonrasında bunlar icraata geçmez. Ben bugün gelecek projeler hakkında bilgi vermeyeceğim. Projelerimiz icraata geçtikçe, konuşacağız” dedi.

 

Tek aday olduğu için açık oylama yapılan Genel Kurulda, Zeki Açıköz oybirliği ile yeniden Başkan seçildi. Toplu fotoğraf çekimlerinin ardından Genel Kurul son buldu.

Kaynak: (TurMed) - Turizm Medya PR Editör:
Etiketler: Zeki Açıköz, TAFED, Türkiye Aşçılar Federasyonu,
Yorumlar
Haber Yazılımı