Haber Detayı
20 Haziran 2019 - Perşembe 13:20 Bu haber 3275 kez okundu
 
The Marmara'nın puanı çakıldı!
The Marmara’ya tepkiler giderek artarken vatandaşlar, otelin puanlarının olduğu Google sistemine girerek yaşananları anlattı ve tepki gösterdi.
GÜNCEL Haberi
The Marmara'nın puanı çakıldı!

The Marmara’ya tepkiler giderek arttı. Vatandaşlar, otelin puanlarının olduğu Google sistemine girerek yaşananları anlattı ve tepki gösterdi. Kişisel verileri izinsiz yayımlayan otelin puanı kısa sürede düştü.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları CHP’li Ekrem İmamoğlu ile AKP’li Binali Yıldırım canlı yayında bir araya gelmişlerdi. Programın moderatörlüğünü ise, İsmail Küçükkaya üstlenmişti. Programdan sonra, Sabah gazetesi, Küçükkaya’nın İstanbul’daki The Marmara Otel girişine ve asansöre ait güvenlik kamera görüntülerini yayımladı. Sabah’ın iddiası, Küçükkaya’nın otelde görüştüğü İmamoğlu’na soruları verdiği yönündeydi.

 

Programın moderatörü olan gazeteci Küçükkaya ise yaptığı açıklamada, soruları kimseye vermediğini, hem İmamoğlu tarafıyla hem de bir başka otelde Yıldırım tarafıyla görüştüğünü kaydetti. İsmail Küçükkaya ve FOX TV, The Marmara Oteli’ne yüklü bir tazminat davası açacaklarını açıkladı.

 

Otelin görüntüleri yayımlamasına tepki gösteren Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök ise bugünkü yazısında,  “O otele giden hiçbir müşterinin mahremiyeti artık güvende değildir. İsteyenin siyasi menfaati, isteyenin başka emelleri için kullanması amacıyla herkese servis edilebilir demektir” dedi.

 

Hürriyet yazarı Özkök, “Bu sadece o otelin de değil... İçişleri Bakanlığı’nın, Turizm Bakanlığı’nın, bütün otel sahiplerinin meselesidir. Bütün Türkiye’nin meselesidir. Buradan ilan ediyorum. Otel bu konuda bir açıklama yapıncaya kadar, bir daha o otelde ne yemek davetini, ne bir görüşmeyi asla kabul etmeyeceğim. Tavsiyem siz de öyle yapın.” ifadelerini kullandı.

 

The Marmara’ya tepkiler giderek artarken vatandaşlar, otelin puanlarının olduğu Google sistemine girerek yaşananları anlattı ve tepki gösterdi. Kişisel verileri izinsiz yayımlayan otelin puanı kısa sürede “çok iyi”den “iyi”ye düştü. Otelin puanı, 4.8 idi, tepkilerin ardından 3.5'e indi.

Otelin Google puanının hızla düşüşü sürüyor.

Sosyal medyada tepkilerin dile getiren vatandaşlar, otellerin puanlarının yer aldığı internet sitelerinin adresini vererek tepkilerin orada da dillendirilmesi gerektiğini belirtti. 

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: The, Marmara'nın, puanı, çakıldı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı