Haber Detayı
21 Haziran 2019 - Cuma 21:17 Bu haber 870 kez okundu
 
TUREB'den Niğde'nin tanıtımına tam destek
Niğde’nin orta ve uzun vadede tanınırlığını artırmak üzere hayata geçirilen Marka Kent Niğde projesinin kapanış çalıştayı düzenlendi.
DERNEKLERDEN Haberi
TUREB'den Niğde'nin tanıtımına tam destek

Çalıştay sonuç raporuna göre Niğde’nin marka yüzü  Aladağlar olacak. Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, ortaya konulan  sonuçların ve oluşturulacak yol haritasının Niğde'nin geleceği için çok önemli olduğunu belirterek “Proje burada bitmedi aksine yeni başladı. Bundan sonra yapmamız gereken oluşturulan yol haritasının ivedilikle uygulamaya konulmasıdır” dedi.

 

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesin’de Niğde Valisi Yılmaz Şimşek başkanlığında gerçekleştirilen Marka Kent Niğde Projesi çalıştayına, Niğde Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Yiğit, Vali Yardımcısı Cemil Kılınç, Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Isparta Eski Belediye Başkanı Yusuf Ziya Gönaydın, Altındağ Eski Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Türkiye Turist Rehberleri Birliği Başkanı Suat Tural, NİTSO Başkanı Şevket Katırcıoğlu,  Akademisyenler ve oda başkanları ile farklı illerden gelen turizm sektörü temsilcileri katıldı.

Niğde Valiliği ile Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi işbirliğinde koordine edilen ve Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından finansal destek sağlanan Marka Kent Niğde projesinin kapanış çalıştayında konuşan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek: “Pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış medeniyetler beşiği Niğde'nin benim hayatımda hep ayrı bir yeri olmuştur. Bu güzel şehirde Anadolu'ya ait unsurları sıklıkla yaşıyoruz. Bu da bize kendi memleketimizdeymişiz duygusunu ve hazzını yaşatıyor. Ama benim için en önemlisi Niğde'ye ve hemşerilerime faydalı hizmetler üretilmesine katkı sağlamak ve görev süremiz bittiğinde; bu şehrin taşında, toprağında ve insanlarının yüreğinde "hoş bir seda" bırakabilmektir. Alternatif projeler üzerinde tartışırken önemle üzerinde durduğum nokta da kentin sadece bugünü değil; yarınını da kurtarabilecek olan projelerin üretilmesiydi. Bu süreçte ortaya çıkan projelerden birisi de Niğde'nin marka kimliğinin belirlenmesini ve kentimizin ulusal ve uluslararası arenada bilinirliğinin artırılmasına katkı sunacağını düşündüğümüz Marka Kent Niğde Projesi'dir. Binlerce yıllık yaşanmışlığın derin izlerini taşıyan Medeniyetlerin Yaşatıldığı Şehir Niğde'nin tarihi, turistik ve kültürel değerlerini, önce sizlerle sonra da Türkiye ve Dünya ile buluşturmak için çıktığımız Marka Kent Niğde yolculuğunun ilk durağında sizlerin değerli görüş ve önerilerinizden yararlanmak,  sizlerle paylaşımlarda bulunmak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bundan sonra yapmamız gereken oluşturulan yol haritasının ivedilikle uygulamaya konulmasıdır” dedi.

 

Marka Kent Niğde Projesi Çalıştayı'na katılan Türkiye Turist Rehberleri Birliği Başkanı Suat Tural, Niğde ilinin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımının yapılmasının önemine değindi ve Birlik olarak Niğde turizminin gelişmesine destek olacaklarını söyledi.

Tural daha sonra program dahilinde kentin tarihi yerlerini gezerek yapılması gerekenler hakkında yetkililerle görüş alışverişinde bulundu.  

Konuşmaların ardından  Proje Koordinatörü Başaran Öztürk  “Marka Kent Niğde” projesinin çalıştay  sonuç raporuna göre  Niğde’nin marka yüzünün   Aladağlar olduğunu açıkladı.  

Kaynak: (TurMed) - Turizm Medya PR Editör:
Etiketler: TUREB'den, Niğde'nin, tanıtımına, tam, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı