Haber Detayı
19 Şubat 2020 - Çarşamba 13:15 Bu haber 3590 kez okundu
 
Turist sorununu cinsel ilişki oteli ve erotik merkezle çözecekler!
Yoğun turist akını nedeniyle yaşanan sorunlar, yeni bir erotik merkez veya cinsel ilişki oteliyle çözülecek.
TURİZM BÖLGELERİ Haberi
Turist sorununu cinsel ilişki oteli ve erotik merkezle çözecekler!

Belediye, şehrin genelevler bölgesinde yoğun turist akını nedeniyle yaşanan sorunları, yeni bir erotik merkez veya cinsel ilişki oteliyle çözeyi planlıyor.

 

BBC News Türkçe'nin haberine göre, kentte cinsel ilişki işçiliği ile ilgili sorunlarla mücadele amacıyla radikal değişiklikler yapmaya hazırlanan Hollanda'nın başkenti Amsterdam'ın ilk kadın belediye başkanı Femke Halsema'nın, belediye meclisine önerdiği yeni plan, Red Light Districht'e alternatif olarak, kentin daha uygun bir bölgesinde, erotik merkez kurulmasını öngörüyor.

 

Beş katlı bir kompleksten oluşacak erotik merkezin en üst katında cinsel ilişki tiyatrosu ile bir cinsel ilişki kulübü yer alacak. Zemin katta, güzellik salonu, solaryum ve masaj salonu, kuaför, restoran, kafe ve bar yer alacak. Ara katlarda ise işçiler için odalar bulunacak. Kadın, erkek ve trans işçiler için ayrı ayrı alanlar oluşturulacak.

Amsterdam Belediye Başkanı'nın önerdiği plandaki bir başka seçenek de, işçilerin, müşterileri ile daha az yüz yüze geldiği bir otel. Bu uygulama sayesinde, işçiler, meraklı turist akınından kurtulup sadece internet aracılığıyla iletişim kurdukları müşterilerle birlikte olabilecek. Belediye, yasa dışı fuhuş, istismar ve insan kaçakçılığı gibi olumsuzluklarla da mücadele etmeyi planlıyor.

 

Amsterdam Belediyesi, Başkan Femke Halsema'nın önerdiği plan doğrultusunda yaza kadar bir seçim yapıp nihai kararını verecek.

 

Yapılan araştırmalara göre, turistlerin yaklaşık yüzde 60'ı, Amsterdam'a gelme nedenlerinin başında uyuşturucu kafelerini görmenin geldiğini söylüyor.

Kaynak: (DHS) - Dış Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Amsterdam, Red Light Districht, amsterdam turu, hollanda turu,
Yorumlar
Haber Yazılımı