Haber Detayı
05 Eylül 2019 - Perşembe 11:37 Bu haber 2804 kez okundu
 
Turizm sektöründe çalışan lüks araçlara UKOME engeli
UBER ile karıştırıldıkları için çalışma belgesi alamadıklarını iddia eden araç sahipleri, yetkililerden yardım bekliyor
GÜNCEL Haberi
Turizm sektöründe çalışan lüks araçlara UKOME engeli

UBER ile karıştırıldıkları için çalışma belgesi alamadıklarını iddia eden araç sahipleri, yetkililerden yardım bekliyor

 

Turizm sektöründe faaliyet gösteren lüks araç sahipleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından kendilerine çalışma ruhsatı verilmemesine tepki gösterdi. UKOME tarafından araçlarının bağlandığını kaydeden mağdurlar, duruma bir an önce çözüm bulunmasını bekliyor.

 

Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilen H2 belgesi ile yolcu taşıma ruhsatı bulunan İstanbul'da turizm alanında faaliyet gösteren lüks araç sahipleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin kendilerine çalışma ruhsatı vermediğini kaydetti. Kendi araçlarının UBER ile karıştırıldığını kaydeden araç sahipleri ise bir önce çözüm bulunması ve mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyor.

 

UKOME'nin yol belgesi vermediğini ifade eden İstanbul'da faaliyet gösteren lüks araç sahipleri "UKOME, 14 kişiden aşağıya olan lüks araçlara yol belgesi vermiyor. Bizim araçların hepsi yapılmış. Araçlaraımıza izin verilmediği gibi hepsini tek tek bağlıyor. Biz Ulaştırma Bakanlığına bağlıyız. H2 Belgemiz var geçiyor, ama UKOME'den geçmiyor. Ulaştırma Bakanlığı'ndan H2 Belgemiz var ama İstanbul'da şehir içi belgesi alamadığımız için araçlarımızı bağlıyor. Araçlarımız ve yaptığımız iş UBER ile karıştırılıyor. Bunun biran önce çözüme kavuşmasını istiyoruz" dedi.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Turizm, sektöründe, çalışan, lüks, araçlara, UKOME, engeli,
Yorumlar
Haber Yazılımı