Haber Detayı
30 Haziran 2019 - Pazar 14:05 Bu haber 936 kez okundu
 
Turizm sektöründe Rus Polis sevinci
Türkiye'de tatil yapmalarına izin verilen Rus polisi, aileleriyle yaklaşık 2,5 milyonluk potansiyel oluşturuyor.
GÜNCEL Haberi
Turizm sektöründe Rus Polis sevinci

Rusya İçişleri Bakanlığı mensubu güvenlik görevlilerinin Türkiye'de tatil yapabilmesine imkan sağlayan karar, yeni rekorlara imza atmaya hazırlanan turizmcileri sevindirdi.

 

2014 yılında Rusya İçişleri Bakanlığı çalışanları ve diğer kurumlardaki güvenlik görevlilerinin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu bazı ülkelere gitmesinin ve tatil yapmasının yasaklandığını anımsatan.Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, bu yasağı kaldıran kararın geçen hafta Rusya İçişleri Bakanı Vladimir Kolokoltsyev tarafından imzalandığını belirtti. Bu kararın son derece önemli olduğuna işaret eden Ayı yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

 

"Rusya'da yaklaşık bir milyon civarında polis teşkilatı elemanı var, aileleriyle düşündüğümüz zaman yaklaşık 2,5 milyonluk bir potansiyel oluşturuyor. Bunun yanında bir de o kadar sayıda asker, ordu mensubu var. Tahmin ediyoruz ki önümüzdeki günlerde ordu mensupları için de bu servestlik gelecek. Böyle bir karar alınırsa Türkiye için toplam 5-6 milyonluk yeni bir potansiyel oluşacak demektir. Bunun da önümüzdeki süreçte Rusya Federasyonu'ndan gelecek misafir sayılarına son derece olumlu katkılar yapmasını bekliyoruz."

Sekötrde ciddi hareketlilik olacak


Alınan kararın Türkiye turizmi açısından önemli bir karar olduğuna ve son 4 yıldır Rus polisinin farklı ülkelere yönlendirildiğini anlatan Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ülkay Atmaca konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada "Daha önceden Türkiye'de tatil yapmış Rus güvenlik görevlileri vardır, bu kişiler gerek hizmet kalitesi gerekse ürün çeşitliliği açısından yeniden ülkemizi tercih edeceklerdir. Çok ciddi bir hareketlilik sağlayacağını düşünüyoruz. Önümüzdeki aydan itibaren hareketlilik başlar. Ama karar yeni açıklandı. Tatil planlarını önceden yapmış olanlar vardır. Bu açıdan bu kararın ileriki yıllarda net olarak etkisini göstereceğini düşünüyoruz. Aileleriyle düşünürsek en az bir milyonluk bir potansiyeli ülkemizde görebiliriz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Turizm, sektöründe, Rus, Polis, sevinci,
Yorumlar
Haber Yazılımı