Haber Detayı
28 Ağustos 2019 - Çarşamba 13:37 Bu haber 2146 kez okundu
 
Turizmciler reklamasyon davalarına karşı atağa geçti
Bazı kötü niyetli turistler, çeşitli yalanlarla ülkelerindeki mahkemelere giderek reklamasyon davası açıp, tazminat alıyor.
GÜNCEL Haberi
Turizmciler reklamasyon davalarına karşı atağa geçti

Türkiye'de Nisan- Eylül arasında 2,5 milyon İngiliz turistin 1,5 milyonu, Muğla'nın dünyaca ünlü Marmaris, Bodrum ve Fethiye ilçelerinde tatil yapıyor. İspanya'da ise yılda 18,5 milyon İngiliz tatilini geçiriyor. Bu iki ülkede tatilini geçiren bazı kötü niyetli turistler, çeşitli yalanlarla ülkelerindeki mahkemelere giderek reklamasyon davası açıp, tazminat alıyor.

 

 

İngiltere Tüketici Hakları Mahkemeleri'nde son yıllarda, Türkiye ve İspanya'ya tatile gelen İngiliz turistlerin 'asılsız iddialarla' başvurduğu tazminatlar artınca, iki ülke turizmcileri harekete geçti. İngiliz bürokratlarıyla yapılan görüşme sonucunda, artık mahkemelere Türk ve İspanyalı turizmcilerin de katılması sağlandı. Turizmciler belge, video ve fotoğraf gibi belgelerle iddialara karşı savunma yapmaya başladı. Savunmayla İngiliz turistlerin 'asılsız iddiaları' çürütülünce, tazminat davaları düştü. Asılsız iddialarla tazminat almaya çalışan İngiliz turistler, haksız oldukları anlaşılıp, yüksek para ve hapis cezaları ile karşı karşıya kalınca geri adım atmaya başladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İngiliz turist, turizm reklamları, reklamasyon
Yorumlar
Haber Yazılımı