Haber Detayı
20 Mayıs 2020 - Çarşamba 08:12 Bu haber 4691 kez okundu
 
Turizmi canlandırmak için haftada 3 gün izin sistemi geleceğini duyurdu
Ülkenin Başbakanı yabancı turistlerin ülkeye girişinin yasak olması sebebiyle iç turizmi canlandırmak ve ekonomiyi hareketlendirmek için haftanın günlerinde yeni bir düzenleme yapılabileceği sinyalini verdi.
DÜNYADAN Haberi
Turizmi canlandırmak için haftada 3 gün izin sistemi geleceğini duyurdu

Ülkenin Başbakan'ı yabancı turistlerin ülkeye girişinin yasak olması sebebiyle iç turizmi canlandırmak ve ekonomiyi hareketlendirmek için haftanın günlerinde yeni bir düzenleme yapılabileceği sinyalini verdi.

 

Facebook üzerinden canlı yayın yapan Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, daha kısa bir hafta ile ekonominin artabileceğini ve iç turizmin hareket kazanabileceğini dile getirdi. Hafta içinde çalışma günlerinin dört güne inmesinin ve tatil günlerinin de 3 güne çıkmasının gündemlerinde olduğunu söyleyen Ardern vatandaşların bu düzenle birlikte iş/günlük yaşam dengesini de sağlayabileceğini vurguladı.

 

Esnek çalışma saatlerinin uygulanmasını desteklediğini söyleyen Ardern, “Birçok insanın haftada dört gün çalışma sistemini önerdiğini duyuyorum. Gerçekten bu tamamen işveren ile çalışan arasında. Eğer bir işverenseniz ve bunu yapabilecek gücünüz varsa ben bunu desteklerim” ifadesini kullandı.

 

Yeni tip koronavirüs salgınından 21 insanın ölmesi sonrasında koronavirüsüne karşı en iyi savaşan ülke olarak tanımlanan 5 milyonluk nüfusu olan Yeni Zelanda’da Başbakan Ardern’in kriz sürecindeki performansı uluslararası kamuoyunda ve vatandaşları arasında büyük alkış toplamıştı.

Kaynak: (DHS) - Dış Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Jacinda Ardern, Yeni Zelenda Başbakanı, haftalık iznin, iç turizm
Yorumlar
Haber Yazılımı