Haber Detayı
24 Ağustos 2019 - Cumartesi 01:31 Bu haber 2059 kez okundu
 
Turizmin başkentinde teleferikle bulutların üzerinde yolculuk
2007 yılında hizmete giren Antalya'nın Kemer ilçesinde bulunan Teleferik rekora koşuyor.
TURİZM BÖLGELERİ Haberi
Turizmin başkentinde teleferikle bulutların üzerinde yolculuk

2007 yılında hizmete giren Antalya'nın Kemer ilçesi Tekirova mahallesinde bulunan ve yaklaşık 12 dakika süren keyifli bir yolculuğun ardından misafirlerini 2 bin 365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı zirvesine ulaştıran Teleferik rekora koşuyor.

 

Yolculuk süresince Phaselis, Olympos Antik Kenti ve Üç Adalar’ın yanı sıra Antalya ve Kemer'in muhteşem manzarasını da izleme fırsatı yakalayan yerli ve yabancı ziyaretçiler,  yazın serin bir ortam ve kış aylarında da kar keyfinin yaşandığı zirvede ayrıca gerçekleşen gün doğumu ve gün batımı etkinliklerine de özellikle yabancı misafirler büyük ilgi gösteriyor.

Bu sene rekora doğru ilerlediklerini ve keyifli bir sezon geçirdiklerini ifade eden Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü “Ağustos ayı sonlarına geldiğimiz bu günlerde 200 bin kişi sayısını geçtik. Yıl sonunda 300 bin kişi sayısının üzerine çıkacağımızı düşünüyorum. Bu da tüm sezonların rekoru olacak. Yaklaşık her gün minimum ortalama 2 bin ve 3 bin kişi arasında kişiyi zirveye taşıyoruz. Değişik ülkelerden misafirleri kabul ediyoruz. Teleferik kabinlerimiz her 15 dakikada bir zirveye hareket ediyor. Kabin içerisindeki görevli host ve hosteslerimiz uçuş esnasında kuşbakışı bölgeyi gözlemleyip olası bir tehlike durumunda 177 No’lu Orman hattına ihbarda bulunabiliyorlar. Bu konuda çevreye ve ormanlarımıza ciddi bir katkı sağladığımızı düşünüyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (YHS) - Yerel Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Antalya Teleferik, Alanya Teleferik, Kemer Teleferik
Yorumlar
Haber Yazılımı