Haber Detayı
04 Temmuz 2019 - Perşembe 08:35 Bu haber 759 kez okundu
 
Türkiye'nin en mutlu kentinin umudu deniz turizminde
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2014 ve 2016 verilerine göre Türkiye'nin en mutlu insanlarının yaşadığı kent olan Sinop'ta, turizmciler yaz sezonun geri kalanında umutlarını deniz turizmine bağladı.
TURİZM BÖLGELERİ Haberi
Türkiye'nin en mutlu kentinin umudu deniz turizminde

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2014 ve 2016 verilerine göre Türkiye'nin en mutlu insanlarının yaşadığı, tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de dikkati çeken Sinop'ta, bölge turizmcileri yaz sezonun geri kalanında umutlarını deniz turizmine bağladı.

Kentte yaz sezonunda yaşanan durgunluğun hava sıcaklıklarının daha da artmasıyla sona ermesini bekliyor.

 

Kentteki turizm hareketliliğinde geçmiş yıllara oranla düşüş yaşandığını söyleyen Sinop Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ahmet Çobanoğlu, bunun sebeplerini tam bilmediklerini ancak Temmuz ve Ağustos aylarından umutlu olduklarını, hava şartlarının kent turizmini etkilediğini söyledi. Çobanoğlu, kentin üç tarafının denizle çevrili olduğuna dikkati çekerek, bu açıdan şehirde deniz turizminin önemli bir yer tuttuğuna işaret etti.

Hava sıcaklıklarının artmasıyla özellikle deniz turizmi noktasında hareketlilik yaşanmasını beklediklerini vurgulayan Çobanoğlu, "Havaların daha da ısınacak olmasıyla birlikte uzun sahillere ve temiz denize sahip kentimize gelen ziyaretçi sayısında artış bekliyoruz. Onun için Temmuz ve Ağustos ayları biz turizmciler açısından çok önem arz ediyor. İki ay süreyle muhtemel bir yoğunluk olacaktır. Beklentimiz ve arzumuz bu yönde." diye konuştu.

 

Sosyal medyada Mutluluğa ortak olun kampanyası

Çobanoğlu, Türkiye'nin en mutlu insanlarının yaşadığı kent olan Sinop'a daha fazla ziyaretçi çekebilmek amacıyla Mutluluğa ortak olun sloganıyla sosyal medyada kampanya başlatıldığını da anımsatarak, kampanyanın ülke geneline yayılması noktasında çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi.

Özellikle sosyal medya vasıtasıyla kampanyanın herkese ulaşmasını hedeflediklerini aktaran Çobanoğlu, "Kısa veya uzun vadede mutlaka geri dönüşler olacaktır. Biz bu kampanyanın amacına ulaşacağını öngörüyoruz. Şimdi ülke genelinde duyulması için reklam ve tanıtım çalışmalarımız olacak. Hazırlıklarda son aşamaya geldik. Sinop'un böyle bir kampanyaya ihtiyacı vardı." ifadelerini kullandı.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Türkiyenin en mutlu kenti, mutlu kent, sinop, sinop turizm, sinop otel, sinop k
Yorumlar
Haber Yazılımı