Haber Detayı
25 Eylül 2019 - Çarşamba 08:06 Bu haber 5340 kez okundu
 
Türkiye'nin ilk 5 yıldızlı oteli! Hilton Bosphorus satışa çıktı
Türkiye'nin ilk 5 yıldızlı oteli konumundaki Hilton Bosphorus İstanbul'u 2005 yılında satın alan Aydın Doğan, oteli satışa çıkardı.
OTEL HABER Haberi
Türkiye'nin ilk 5 yıldızlı oteli! Hilton Bosphorus satışa çıktı

Türkiye'nin ilk 5 yıldızlı oteli konumundaki Hilton Bosphorus İstanbul'u Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan 255.5 milyon dolara satın alan Aydın Doğan, oteli satışa çıkardı.

 

Türkiye'nin ilk 5 yıldızlı oteli konumunda bulunan, mülkiyeti Emekli Sandığı'na ait olan,  Hilton Bosphorus'u 2005 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan 255.5 milyon dolara satın alan Aydın Doğan, oteli satışa çıkardı.

 

Yerli ve yabancı birçok yatırımcıların konumundan dolayı büyük ilgi gösterdiği 62 bin 337 metrekarelik alana kurulu Hilton İstanbul Bosphorus Oteli için Doğan'ın, bedelinin çok üstünde bir rakam istediği konuşuluyor.

 

Nişantaşı ve Taksim'e yürüme mesafesinde, İstanbul Boğazı ve Tarihi Yarımada manzaralı otelin bahçesindeki bin 56 ağacı kesip yerine AVM, villa ve otel yapmak için rapor düzenleten Doğan'ın yatırım planı daha önce Anıtlar Kurulu tarafından engellenmişti.

Kaynak: (EHA) - Ekonomi Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Türkiye'nin, ilk, 5, yıldızlı, oteli!, Hilton, Bosphorus, satışa, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı