Haber Detayı
08 Ağustos 2019 - Perşembe 14:22 Bu haber 2525 kez okundu
 
Türkiye’ye sağlık turizmi için gelenlerin sayısı yüzde 32 arttı
2019 yılının ilk yarısında sağlık ve tıbbi nedenlerle Türkiye'ye gelen yabancıların sayısı yüzde 32 artarak 364 bin kişiye ulaştı.
TÜRKİYEDEN Haberi
Türkiye’ye sağlık turizmi için gelenlerin sayısı yüzde 32 arttı

2019 yılının ilk yarısında sağlık ve tıbbi nedenlerle Türkiye'ye gelen yabancıların sayısı yüzde 32 artarak 364 bin kişiye ulaştı. Tecrübeli hekimleri, son teknoloji ekipmanları ve teknik yetkinliğiyle Türkiye, sağlık turizmi alanında dünyada öne çıkarken yıl sonuna kadar 1 milyon yabancının ağırlanarak rekor kırılması bekleniyor. 

 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre 2019 yılının ilk yarısında Türkiye’ye sağlık ve tıbbi amaçlarla gelen yabancıların sayısı 2018’in aynı dönemine göre 32 artarak 364 bin kişiye ulaşırken, Türkiye’nin sağlık turizmi sektöründe en büyük payı saç ekimi alıyor.

Sağlık turizmi için Türkiye’ye gelen Ortadoğuluların yanı sıra ABD ve Avrupa ülke vatandaşlarının da ilgisi son dönemde artış gösterirken Türkiye’nin saç ekimi alanında yalnızca bir bölgeye hizmet verdiğine dair imajı da bu ilgiyle birlikte ortadan kalkıyor. Sağlık turizmi için Türkiye’ye, özellikle gelişmiş ülkelerden gelenler çoğunlukta. 

 

2019 yılının ilk yarısında Türkiye’ye Avrupa ülkelerinden sağlık turizmi için gelenlerin sayısında dikkat çekici bir artış yaşanırken, Türkiye’ye gelen İngilizlerin sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 123 artarak 30 bin 460 kişiye ulaştı. İtalyanlarda bu artış yüzde 300, İsveçlilerde yüzde 100, Fransızlarda yüzde 50 ve Almanlarda yüzde 32 artış kayıtlara geçti. 

Kaynak: (EHA) - Ekonomi Haber Ajansı Editör: Barış Çetin
Etiketler: Saç Ekimi, Türkiye Saç Ekimi, Sağlık Turizmi
Yorumlar
Haber Yazılımı