Haber Detayı
26 Temmuz 2019 - Cuma 13:00 Bu haber 3948 kez okundu
 
TÜROB Başkanı Eresin: ''İstanbul otel doluluklarında yüz güldürüyor''
Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre otel doluluklarında yüzde 26'lık bir artış kaydedildi.
DERNEKLERDEN Haberi
TÜROB Başkanı Eresin: ''İstanbul otel doluluklarında yüz güldürüyor''

Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre otel doluluklarında yüzde 26'lık bir artış kaydedildi. 

 

Otel doluluk oranlarının geçen yılın Haziran ayına göre yüzde 26 civarında bir artış yaşandığını belirten
Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin "Bu çok yüksek bir artış oranı çünkü geçtiğimiz yıl Ramazan ayına denk geldiği için Haziran ayı çok sakin geçmişti. Doluluk raporlarına göre; İstanbul, dünyada en fazla yükselişi gösteren şehir oldu. Geçtiğimiz yıla göre bakarsak, ilk altı aylık süreçte şu ana kadar yüzde 4,5-5 civarında artışımız var. Biz daha yüksek artış bekliyorduk ama seçim ve Ramazan ayından dolayı yavaşlayan bir turizm vardı. Bundan sonra umuyoruz ki yılsonuna kadar yüzde 8 ve 9'ları göreceğiz" dedi.

 

Türkiye'yi özellikler yurtdışı fuarlarda temsil etmeye çalıştıklarını, özellikle kongre kısmında yeni bir takım çalışmalara başladıklarını kaydeden TÜROB Başkanı Eresin ''Uluslararası iş birliğine girdik. Kısa zamanda dünyadaki bütün kongre organizatörlerini ziyaret edip, tekrar İstanbul'a ve diğer büyük şehirlerimize kongreleri çekmek için çalışmalar yapıyoruz" dedi.

 

Turizmciler olarak bayramın 9 güne çıkartılmasını istediklerini sözlerine ekleyen Eresin, "Aslında bunun şehir otellerinde pozitif etkisi çok fazlaolmuyor ama özellikle tatil bölgelerine büyük katkısı oluyor. Eğer olabilirse bir an önce açıklanmasını istiyoruz çünkü insanlarda ona göre planlarını yapsınlar" diye konuştu.

Kaynak: (TurMed) - Turizm Medya PR Editör:
Etiketler: TÜROB, Müberra Eresin, İstanbul Otel, İstanbul Konaklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı