Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 14:36 Bu haber 451 kez okundu
 
TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya: ''Tatil birleştirmeleri önceden açıklanmalı''
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya “Bayram öncesinde 10 milyar TL’lik ekonomik büyüklük öngörmüştük, bunun aşıldığını görüyoruz." dedi.
- Haberi
TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya: ''Tatil birleştirmeleri önceden açıklanmalı''

Ramazan Bayramı tatilinin turizm açısından nasıl geçtiğine ilişkin açıklamalarda bulunan TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Bağlıkaya, Ramazan Bayramı’ndan öncesindeki beklentilerinin üzerinde bir turizm hareketliliğinin yaşandığını belirtti. İç turizm açısından sezona başlarken güzel bir hareketliliğin görüldüğünü ifade eden Bağlıkaya, şunları kaydetti: 


“Bayram öncesinde 10 milyar TL’lik ekonomik büyüklük öngörmüştük, bunun aşıldığını görüyoruz. İç turizm açısından son derece umut verici, güzel bir sezon başladı. Bu rakam bir rekor. Bundan önceki dönemlere bakıldığı zaman en yüksek seyahat oranı da bu bayramda gerçekleşti. Tatilin önceden açıklanmasının çok büyük etkisi oldu. Bundan sonraki bayramlarda da eğer tatil birleştirilmesi söz konusuysa yeteri kadar önceden birleştirilmesinin iç turizm hareketine pozitif yansıyacağını düşünüyoruz. Talebimiz bu yönde.” 

 

Bağlıkaya, yıl sonu turizm hedeflerine de değinerek, şunları kaydetti: 

“Dünya turizminin yüzde 6-7 büyüdüğü, Akdeniz çanağındaki turizmin yüzde 10 civarında büyüdüğü ortamda Türkiye hep yüzde 20’li büyüme rakamlarını hedef koyuyor. Ben Avrupa ortalamasının da Akdeniz çanağı ortalamasının da çok üstünde büyüme ile yılı kapatacağımızı düşünüyorum.” 


 

Ramazan Bayramı’nda özellikle iç turizmde yaşanan turizm yoğunluğunun Kurban Bayramı yoğunluğunun habercisi olduğunu belirten Bağlıkaya, tatil birleştirmeleri önceden ilan edilirse Kurban Bayramı’nda da çok ciddi bir iç turizm hareketinin yaşanacağını dile getirdi. 

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: TÜRSAB, Başkanı, Bağlıkaya:, ''Tatil, birleştirmeleri, önceden, açıklanmalı'',
Yorumlar
Haber Yazılımı