Haber Detayı
24 Temmuz 2019 - Çarşamba 17:59 Bu haber 2590 kez okundu
 
TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya: ''Tatil süresinin uzatılmamasının turizmciyi etkileyeceğini düşünmüyorum''
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, yabancı ziyaretçi talebinin oldukça yüksek olduğunu, otel ve bölge doluluklarının oldukça iyi gittiğini söyledi.
DERNEKLERDEN Haberi
TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya: ''Tatil süresinin uzatılmamasının turizmciyi etkileyeceğini düşünmüyorum''

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Türkiye'nin şu anda turizmde yüksek sezonu yaşadığını belirterek, yabancı ziyaretçi talebinin oldukça yüksek olduğunu, otel ve bölge doluluklarının oldukça iyi gittiğini söyledi. 
 


Yaz tatili olması sebebiyle yerli turist sayısında da ciddi anlamda bir hareketlilik bulunduğunu ifade eden Bağlıkaya, bu hareketliliğin üstüne bir de bayram tatili eklenince otel dolulukları anlamında güzel bir dönem geçirileceğini kaydetti. 

 

Yalnızca Akdeniz, Ege değil, Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerinde de hareketliliğin olduğunu vurgulayan Bağlıkaya "Kültür turlarında çok ciddi bir artış var. Dövizin normalleşmesiyle birlikte yurt dışı turlarda da ciddi oranda artış var. Türkiye genel anlamda bakıldığında güzel bir turizm sezonu geçiriyor. İnşallah huzur ve güven ortamı devam ettiği sürece yolumuza devam edeceğiz." diye konuştu. 

Kurban Bayramı tatil süresinin 9 olarak uzatılıp uzatılmamasından ziyade zamanında birleştirilmesinin önem taşıdığını anlatan Bağlıkaya, şunları kaydetti:

 
"Erkenden birleştirme işlemleri tamamlanıp bu tür kararlar verilirse seyahat acenteleri de buna göre tur programları düzenler. Kurban Bayramı ile ilgili bir düzenleme yapılmayacak gibi gözüküyor. Ama zaten hem yüksek sezon hem de yeteri kadar tatil günü var, ben turizmcileri olumsuz etkileyeceğini düşünmüyorum." 

Kaynak: (TurMed) - Turizm Medya PR Editör:
Etiketler: Firuz Bağlıkaya, Kurban Bayramı Tatil Süresi, Kurban Bayramı Tatili, Bayram Tatili,
Yorumlar
Haber Yazılımı