Haber Detayı
24 Temmuz 2019 - Çarşamba 09:36 Bu haber 3592 kez okundu
 
TÜRSAB başkanlığı için ilk aday Mardin’den çıktı! Bilal Büyük
Mardinli turizmci, Midyat Emin Turizm Genel Müdürü Bilal Büyük, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) başkanlığı için adaylığını açıklayan ilk isim oldu.
DERNEKLERDEN Haberi
TÜRSAB başkanlığı için ilk aday Mardin’den çıktı! Bilal Büyük

Mardinli turizmci, Midyat Emin Turizm Genel Müdürü Bilal Büyük, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) başkanlığı için adaylığını açıklayan ilk isim oldu.

 

Yaklaşan TÜRSAB Genel Kurulu'nda başkan adayı olacak isimler merak konusu olurken, Mardinli turizmci Midyat Emin Turizm Genel Müdürü Bilal Büyük, Kasım ayında yapılacak olan Genel Kurul’da aday olacağını açıklayan ilk isim oldu.

 
TÜRSAB Başkan adaylığını açıklayan ilk isim Bilal Büyük’ten sonra önümüzdeki günlerde yeni adayların da ortaya çıkması bekleniyor.

 
TÜRSAB Başkan adaylığı için çalışmalara birkaç hafta önce başladığını belirten Bilal Büyük, kurduğu www.bilalbuyuk.com adresli web sitesi ile kampanyasının startını verdiğini söyledi. Büyük ekibini ilerleyen günlerde açıklayacağını söylerken muhtemel rakiplerine ilişkin düşüncelerini şöyle dile getirdi:

“Mevcut Başkan Firuz Bağlıkaya, eski başkan Başaran Ulusoy ve mevcut yönetim de dahil olmak üzere, hepsinin mesleki bilgisini toplayın, benden daha uzun süredir sektörde olmalarına rağmen, benimkinin yarısı kadar bile değil. Aday olan herkes gibi seçim gezileri ve toplantıları yapmayacağım. Yakın  zamanda amaçlarımı ve vaatlerimi seyahat acentalarına duyurmak için hazırladığımız broşürlerimizi dağıtmaya başlayacağız ve  meslektaşlarımın oylarını isteyeceğim.''

 

Aday olmamda en büyük faktör Başaran Ulusoy 

Adaylık fikrinin kökeninin eski başkan Başaran Ulusoy dönemine kadar uzandığını açıklayan Bilal Büyük süreci şöyle anlattı:

“Başaran Ulusoy’a bir toplantıda eleştirilerimizi yönelttiğimizde Madem daha iyisini yapabileceksin niye aday olmuyorsun demişti. Adaylık düşüncesi o günlerden itibaren başladı diyebilirim. Mevcut Başkan Firuz Bağlıkaya ile Mardin’deki bir toplantıda yaşadığım tartışma da süreci hızlandırdı”.


Seçim sloganı TÜRSAB’ın derdi büyük

“TÜRSAB'ın derdi BÜYÜK, başkan adayı BİLAL BÜYÜK”, ''TÜRSAB'a Taze Kan! Genç, Dinamik, Büyük İşlerin ADAMI Bilal BÜYÜK GELECEK!'' sloganlarını seçim kampanyası boyunca kullanacağını açıklayan Bilal Büyük, kendisini anlatabilme fırsatı verilirse başarılı olacağına kesin gözüyle baktığını, Mardinli bir turizmci olarak bölgedeki itibarının yüksek olduğunu söyledi.  


Bilal Büyük Kimdir?


1995 Mardin doğumlu olan Bilal Büyük, İlk ve Orta Öğrenimimi İstanbul da tamamladı. Yükseköğrenimini Iğdır Üniversitesi Maliye Bölümünde tamamlayana Büyük, turizm sektörüne girmeden önce birkaç farklı iş kolunda girişimleri oldu. Mardin’de ilk golf sahasını açmaya çalıştı fakat dönemin yerel ve mülki yönetimleri tarafından desteklenmedi. Ardından otomat işletmeciliği alanında girişimlerde bulunan Bilal Büyük'ün bu girişimi de dönemin kayyum belediye başkanı tarafından engellendi.

Kaynak: (TurMed) - Turizm Medya PR Editör:
Etiketler: Bilal Büyük, TÜRSAB Genel Kurul, TÜRSAB Seçim, Mardin Turizm, Midyat Emin T
Yorumlar
Haber Yazılımı