Haber Detayı
12 Ağustos 2019 - Pazartesi 20:48 Bu haber 1736 kez okundu
 
Tuz Dağı turistlerin yeni gözdesi oldu
Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde bulunan Tuz Dağı, yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmez adreslerinden biri haline geldi.
TURİZM BÖLGELERİ Haberi
Tuz Dağı turistlerin yeni gözdesi oldu

Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde bulunan ve Türkiye'nin önemli tuz madenlerinden olan Tuz Dağı, yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmez adreslerinden biri haline geldi. Bölgeye gelen ziyaretçiler, dağın içinde asırlardır sürdürülen tuz çıkarma çalışmalarından dolayı oluşan mağaraları gezip, tuz sarkıtlarını inceliyor.

 

İlçe Belediyesi tarafından tanıtım çalışmaları yapılarak bölgeye daha fazla turist çekilmesi amaçlanan Tuz Dağı bölgenin önemli turizm kaynaklarından biri haline geldi. Tuzluca'da bulunan turistik mekanların bölge için önemli olduğunu belirten Tuzluca Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan, İlçeye gelen turistlerin bölge halkına ekonomik ve kültürel anlamda katkı sunduğunu ifade etti. Türkan, şunları söyledi:

"Bölgemizde Allah vergisi doğal güzelliklerimiz oldukça fazla. Buranın tanıtımı konusunda çok eksiklerimiz var. Bu manada biz buraların tanıtılması adına geliştirilen projelere destek veriyoruz. Tuzluca ilçemize de adını veren Tuz Dağı'nı misafirlerimiz çok beğeniyorlar, burada çok güzel bir atmosfer oluştu. Tanıtımlarla ilçemizi duymayan kalmayacaktır."

Kaynak: (YHS) - Yerel Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Tuz Dağı, Iğdır Tuz Dağı, Tuzluca Belediyesi, Iğdır Konaklama, Iğdır O
Yorumlar
Haber Yazılımı